Odmładzający retinol

14 Mar 2014 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Porady

W kosmetykach można znaleźć wiele składników, które producenci określają jako odmładzające. Jednak tak na prawdę niewiele z nich ma udowodnione takie działanie, ale jednym z nich jest retinol. Jego podstawowe działanie to spłycanie zmarszczek, wygładzanie skóry, rozjaśnianie przebarwień i objawów trądziku.

W czym tkwi siła retinolu?

Retinol ma silnie złuszczające właściwości i jako pochodna witaminy A usuwa martwe komórki naskórka, stymuluje regeneracje skóry i produkcje w niej kolagenu. A to wszystko powoduje, że skóra wygląda młodziej, jaśniej i czyściej. Co ciekawe, retinol radzi sobie także z krostkami typu trądzikowego, ponieważ złuszczając naskórek odblokowuje ujścia mieszków włosowych i poprawia pracę gruczołów łojowych skóry.

Co i kiedy będzie widać?

Efekty stosowania retinolu widać zwykle po trzech miesiącach, w zależności jednak od stężenia tej substancji w danym produkcie. Co ciekawe delikatną różnicę można zauważyć już po pierwszej aplikacji. U niektórych osób podczas stosowania preparatów z retinolem, może pojawić się uczucie mrowienia i pieczenia, co jest całkiem naturalnym objawem, szczególnie u osób o wrażliwej skórze.

gazeta.pl

gazeta.pl