Szampon do włosów suchych i łamliwych – jak myć?

Szampon do włosów suchych i łamliwych - jak myć?

Rodzaj włosów może mieć decydujący wpływ na ich wygląd i zachowanie. Niektóre rodzaje włosów dobrze reagują na ciepło, inne natomiast chłoną wodę jak gąbka. Jeśli Twoje włosy są suche i łamliwe, są szorstkie w dotyku, łatwo się łamią i nie utrzymują koloru ani stylu. Aby dowiedzieć się, które szampony i odżywki są najlepsze dla Twoich włosów, czytaj dalej!

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem spawam.pl

Szampony nawilżające

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów szamponów nawilżających – znalezisko to jest wynikiem pracy ekipy portalu . Ten właściwy zależy od rodzaju Twoich włosów i poziomu ich zniszczenia. Jeśli masz suchą skórę głowy, potrzebujesz szamponu, który wzmacnia łuski włosów. Często te szampony są oznaczone jako „restore.”

Jeśli masz bardzo suche lub łamliwe włosy, spróbuj All Soft Mega Moisturizing Shampoo firmy Redken. Formuła zawiera aloes i inne składniki nawilżające. Aloes pomaga wzmocnić łuskę włosa i świetnie zapobiega łamaniu się włosów. Aloes pomaga odbudować strukturę włosów, podczas gdy masło shea jest doskonałym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Szampony bez detergentów

Szampony bez detergentów do włosów suchych, łamliwych to świetna opcja dla osób o różnych typach włosów, w tym farbowanych, łamliwych i suchych. Produkty te są specjalnie opracowane, aby usunąć codzienne zanieczyszczenia i przywrócić wilgoć zniszczonym włosom. Niezależnie od tego, czy używasz tych szamponów na co dzień, czy bardziej regularnie, powinieneś wiedzieć, czego szukać w produkcie.

Szampon bez detergentów jest wolny od wszelkich detergentów, które mają siarczany, które są syntetycznymi detergentami. Detergenty te mają dwa końce: koniec hydrofilowy wiąże się z wodą, natomiast koniec lipofilowy przylega do sebum i oleju. Detergent wolny od siarczanów jest bardziej skuteczny w czyszczeniu włosów bez szkody dla skóry głowy.

Nawilżające odżywki

Choć istnieje kilka sposobów na walkę z suchymi i łamliwymi włosami, istnieją pewne kluczowe składniki, których należy szukać w odżywkach nawilżających. Stosowanie odżywek zawierających składniki keratynowe może naprawić naskórek i wzmocnić włosy, podczas gdy silikony i olejek arganowy pełnią rolę pomocniczą. Białko keratynowe pomoże wzmocnić i naprawić pasma przed działaniem wysokiej temperatury i szkodliwym wpływem środowiska. Jeśli szukasz taniego, ale skutecznego rozwiązania dla suchych i łamliwych włosów, możesz wypróbować kurację odżywczą, która zawiera zielony kawior.

Przeczytaj:  Czy można latać samolotem w ciąży?

Suche włosy są podatne na łamanie, a ekspozycja na słońce i stylizacja termiczna mogą pogłębić ten problem. Ale dzięki odpowiedniej ukierunkowanej odżywce, suche i łamliwe włosy zdziałają cuda. Mycie szamponem tylko kilka razy w tygodniu zminimalizuje dalsze uszkodzenia pasm. Odżywki nawilżające do włosów suchych i łamliwych zawierają zarówno składniki wzmacniające, jak i nawilżające, które mają za zadanie poprawić zdrowie i wygląd włosów łamliwych i suchych.

Wybór szamponu nawilżającego

Wybierając szampon do włosów suchych i łamliwych, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Najlepiej unikać produktów z nadmierną ilością siarczanów, rodzaju substancji chemicznych, które mogą pozbawić włosy naturalnych olejków. Chociaż siarczany są niezbędnym elementem szamponu, zbyt duża ich ilość może spowodować szkody. Aby ułatwić sobie decyzję, rozważ szampony zawierające siarczan sodu lub koko-siarczan sodu, które są łagodniejszą alternatywą dla SLS. Uważaj jednak na ftalany i silikony, ponieważ są one znane z wywoływania reakcji alergicznych i nie są bezpieczne dla Twoich włosów.

Suche włosy mogą być spowodowane kilkoma czynnikami, w tym warunkami klimatycznymi, stosowaniem gorących narzędzi i środków chemicznych oraz nadmiernym myciem. Szampon nawilżający do włosów suchych i łamliwych może poprawić stan suchych, łamliwych włosów poprzez uzupełnienie ich wilgotności. Co więcej, odpowiedni szampon nawilżający można włączyć do regularnej rutyny i stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top