Skuteczna redukcja cellulitu, czyli endermologia i spółka

Cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, niezależnie od wieku i masy ciała. Przybiera on różne formy i stadia zaawansowania, ale zazwyczaj wymaga profesjonalnej terapii, by można było mówić o całkowitym ustąpieniu objawów. Skuteczna redukcja cellulitu to proces, który wymaga kompleksowego podejścia. Dlatego warto rozważyć zabieg endermologii w połączeniu z innymi mało inwazyjnymi procedurami medycyny estetycznej.

Czy skuteczna redukcja cellulitu jest możliwa?

Cellulit to jeden z najpowszechniejszych problemów natury estetycznej, dotykający od 80 do nawet 90% kobiet. Jest to charakterystyczne zaburzenie wewnętrznej struktury skóry, polegające na pojawianiu się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej, które przeciskają się przez warstwę tkanki łącznej w skórze właściwej. Problem cellulitu często współwystępuje z zaburzeniami krążenia krwi i limfy, co jest przyczyną tzw. zatrzymywania się wody w organizmie.

Cellulit jest więc złożonym problemem, dlatego w terapii antycellulitowej sprawdza się podejście kompleksowe, które umożliwia nie tylko redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry, ale też usunięcie toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu. Kluczowe w redukcji cellulitu jest stosowanie zdrowej diety, aktywny tryb życia, masaże, a także wykonywanie profesjonalnych zabiegów, np. endermologii i innych łagodnych procedur z zakresu medycyny estetycznej.

Walkę z cellulitem zacznij od endermologii

Endermologia to bezpieczny i bezbolesny zabieg modelowania sylwetki, opracowany ponad 20 lat temu we Francji. Początkowo zastępowała masaż ręczny w zabiegach rehabilitacyjnych po urazach. Dzięki przeprowadzeniu licznych badań okazało się, że endermologia jest dużo skuteczniejsza w modelowaniu ciała i odmładzaniu skóry niż masaż manualny. W zabiegu tym wykorzystuje się podciśnienie oraz pracę komputerowo sterowanych rolek. Systematyczne wykonywanie endomasażu pobudza produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu wzmacnia ją i ujędrnia. Zabieg ten wspomaga usuwanie toksyn odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu i pobudza krążenie. Osoby, które regularnie poddają się endermologii, mogą spodziewać się redukcji cellulitu, wyrzeźbienia sylwetki, poprawienia jakości skóry.

Przeczytaj:  Ranking firm kosmetycznych - dowiedz się, czego nie kupować

Spektakularne rezultaty można osiągnąć już po serii 5-6 masaży endermologicznych, jednak dla osiągnięcia optymalnych wyników zaleca się wykonanie co najmniej 10 powtórzeń. Aby przyspieszyć efekty, warto skorzystać z terapii łączonej, składającej się z endermologii i innych, odpowiednio dobranych zabiegów antycellulitowych.

Zabiegi, które warto łączyć z endermologią

Połączenie endermologii z innymi skutecznymi technologiami to gwarancja najlepszych efektów redukcji cellulitu. Terapie łączone planowane są w taki sposób, aby poszczególne zabiegi wzajemnie na siebie oddziaływały, wzmacniając oraz przyspieszając tym samym efekt końcowy. Endermologia w połączeniu z innymi zabiegami na cellulit, dostępnymi w Klinice Miracki w Warszawie, pozwala na szybkie i skuteczne uzyskanie wielowymiarowych efektów – nie tylko redukcję cellulitu, ale też częstych problemów mu towarzyszących, m.in. wiotkiej skóry, miejscowej otyłości, rozstępów.

Pomocne w redukcji cellulitu są następujące zabiegi:

  • fala uderzeniowa Storz Medical;
  • zabieg urządzeniem Onda (technologia mikrofal Coolwaves™);
  • kriolipoliza Cooltech;
  • stymulacja elektromagnetyczna Schwarzy;
  • lipoliza laserowa SculpSure;
  • zabieg Accent Prime;
  • zabieg Vela Shape III;
  • karboksyterapia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nieinwazyjnych metod redukcji cellulitu i modelowania sylwetki, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top