Przydatne kosmetyki dla noworodka – polecane przez nas

Przydatne kosmetyki dla noworodka - polecane przez nas

Jeśli chodzi o wybór produktów do pielęgnacji skóry Twojego nowego dziecka, ważne jest, aby unikać perfumowanych, antybakteryjnych i dezodorujących mydeł. Możesz również unikać balsamów i perfumowanych pudrów dla niemowląt. Należy również unikać wszelkich produktów zawierających składniki chemiczne. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaki rodzaj kosmetyków kupić, wymieniliśmy kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Pamiętaj, że produkty dla dzieci powinny być bezzapachowe i hipoalergiczne.

Unikaj perfumowanych, antybakteryjnych i dezodorujących mydeł

Bezpieczeństwo jest zawsze najwyższym priorytetem podczas mycia noworodka, niektórzy rodzice są bardziej zaniepokojeni zapachem mydeł niż bezpieczeństwem swojego noworodka. Aby zapobiec uwrażliwieniu skóry noworodka na ostre substancje chemiczne, unikaj mydeł perfumowanych, antybakteryjnych lub dezodorujących. Według dermatologa Dr. Nava Greenfield, powinieneś trzymać się mydeł, które zawierają delikatne składniki i łagodny zapach.

Niektórzy producenci są zaniepokojeni możliwymi konsekwencjami tych substancji chemicznych. Triclosan, substancja chemiczna stosowana w mydłach antybakteryjnych i dezodorantach, jest substancją zaburzającą gospodarkę hormonalną, co oznacza, że może zakłócać naturalną równowagę hormonalną organizmu. Badania powiązały tę substancję chemiczną ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi. Ze względu na potencjalne zagrożenia, FDA zakazała stosowania triklosanu w mydłach do rąk, ale pozostaje on w dezodorantach.

Unikaj pudru dla niemowląt bez talku

Choć większość niemowląt nie ma problemów z pudrem dla niemowląt na bazie talku, produkt ten nadal niesie ze sobą wiele zagrożeń. Może on pozbawić skórę wilgoci, która jest niezbędna do rozwoju zdrowej skóry i na dłuższą metę jest szkodliwa dla Twojego dziecka. Istnieją pewne wskazówki, które pozwolą Ci uniknąć stosowania pudru dla niemowląt bez talku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uniknąć tego powszechnego zagrożenia. Ten artykuł ma na celu dać rodzicom i innym opiekunom pewność, że mogą używać pudru dla niemowląt bez talku na swoim nowym dziecku.

Innym sposobem na uniknięcie pudru dla niemowląt z talkiem jest użycie naturalnej, roślinnej formuły. Pudry wykonane z użyciem składników nie zawierających talku zazwyczaj zawierają skrobię kukurydzianą, arrowroot, kaolin lub skrobię ryżową. Niektóre zawierają olejki, które chronią skórę i zapewniają uczucie luksusu. Możesz również kupić puder do ciała bez talku, który nie zawiera substancji zapachowych.

Przeczytaj:  Najmodniejsze fryzury dla kobiet w 2022 roku

Unikaj perfumowanych balsamów

Aby uniknąć stosowania perfumowanych balsamów na noworodku, powinnaś wiedzieć, że jest kilka czynników do rozważenia. Po pierwsze, zapach jest znanym alergenem, a substancje chemiczne stosowane w perfumach mogą być niezwykle drażniące dla wrażliwej skóry Twojego noworodka. Ponadto, substancje zapachowe z dużym prawdopodobieństwem mogą powodować wypryski i inne choroby skóry, ponieważ substancje chemiczne w nich zawarte mogą również podrażniać wrażliwą skórę Twojego dziecka.

Innym powodem, aby unikać używania perfum wokół Twojego noworodka jest to, że noworodek ma wyjątkowy zmysł węchu. Oznacza to, że dziecko może wykryć Twój zapach, nawet jeśli jesteś daleko. Ponadto płuca Twojego dziecka wciąż się rozwijają i produkty perfumowane mogą wywołać reakcję. Powinnaś unikać perfumowanych balsamów, chyba że jesteś pewna, że będziesz w pobliżu dziecka przez dłuższy czas.

Unikaj chemicznych składników w produktach do pielęgnacji skóry

Wiele kupionych w sklepie produktów do pielęgnacji skóry dla noworodków zawiera szkodliwe substancje chemiczne. Według badań przeprowadzonych przez Campaign for Safe Cosmetics, ponad 60 procent produktów dla niemowląt zawiera składniki chemiczne znane jako powodujące raka. Zamiast tego powinnaś wybierać produkty, które zawierają konserwanty pochodzenia roślinnego. Powinieneś również wybrać produkt, który nie zawiera fenoksyetanolu, konserwantu chemicznego, który został powiązany z niekorzystnymi reakcjami na skórze.

Wśród substancji chemicznych, których powinieneś unikać, znajduje się triklosan, znany czynnik rakotwórczy, występujący w wielu produktach antybakteryjnych. Ta substancja chemiczna pozbawia skórę niezbędnych bakterii, osłabiając układ odpornościowy i zwiększając ryzyko wystąpienia wrażliwości na alergie. Innym związkiem chemicznym, którego należy unikać jest 1,4-dioksan, produkt uboczny tlenku etylenu, jednego z najbardziej znanych czynników rakotwórczych na świecie. Producenci dodają tlenek etylenu do swoich produktów, aby złagodzić działanie innych składników, takich jak laurylosiarczan sodu i triklosan.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top