Podróż samolotem – co zabrać w bagażu podręcznym

Podróż samolotem - co zabrać w bagażu podręcznym

Być może zastanawiasz się co spakować na podróż samolotem, ale nie wiesz od czego zacząć. Wytyczne linii lotniczych i opłaty mogą być mylące, więc oto kilka wskazówek, jak spakować się lekko. Zalecamy również ubieranie się warstwowo i zabranie własnego jedzenia i przekąsek. Możesz również trzymać portfel, bilety lotnicze i paszport poza bagażem podręcznym. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w walizce, rozważ zabranie ze sobą przenośnej ładowarki.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z freis.pl

Przynieś własny lunch lub przekąskę

Podczas podróży samolotem często pomocne jest spakowanie lunchu lub przekąski. TSA nie zawsze zatwierdza żywność wniesioną na pokład, więc możesz być zmuszony do zachowania szczególnej ostrożności, gdy pakujesz własne jedzenie. Pakowane przekąski zwykle przechodzą przez ochronę, ale domowe mogą nie przejść. Powinieneś także unikać płynów, ponieważ oficerowie bezpieczeństwa mogą poprosić o wyrzucenie jedzenia, jeśli wygląda podejrzanie.

Płyny mogą przejść w bagażu podręcznym, jeśli mieszczą się w zamykanej torbie o rozmiarze kwartalnym. Jednak płyny i smarowidła, które są większe niż to, powinny być zapakowane w twoim bagażu rejestrowanym – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu . TSA nie dopuszcza słoików z poszczególnymi składnikami, więc należy je trzymać oddzielnie. Jednak pojemnik z zupą lub sałatką w rozmiarze przekąski jest w porządku.

Świeże mięso i ryby można zapakować do bagażu podręcznego lub rejestrowanego. Upewnij się jednak, że używasz odpowiedniego opakowania. Podczas kontroli bezpieczeństwa, świeże mięso lub owoce morza muszą być zamrożone. Świeże jajka są w porządku, o ile są mocno zamknięte. Świeże jajka mogą być ryzykowne, ale nadal możesz je przynieść jako przekąski. Upewnij się, że spakujesz je również do bagażu rejestrowanego. Te pokarmy mogą być dostępne na lotniskach i w food courtach, ale muszą być odpowiednio zapakowane, aby uniknąć kontroli TSA.

Jednym ze sposobów na przyniesienie własnej przekąski lub lunchu w samolocie jest przygotowanie go z wyprzedzeniem. Możesz spakować trochę zdrowej żywności, takiej jak owoce i pełnoziarniste płatki śniadaniowe, w swoim bagażu podręcznym i zjeść je później. Inną alternatywą jest zakup składanych torebek Tupperware lub silikonowych torebek na kanapki i przekąski. Te torby mogą być ponownie wykorzystane przez kilka razy podczas podróży, więc możesz zmniejszyć ilość śmieci, które generujesz.

Ubierz się w warstwy

Ubieranie się w warstwy to świetny sposób na utrzymanie temperatury od dzikich wahań podczas podróży lotniczych. Łatwo jest również je zdjąć i mogą nawet podwoić się jako poduszki. W tym artykule omówiono trzy praktyczne sposoby ubierania się w warstwy podczas podróży lotniczych. W ten sposób możesz cieszyć się podróżą bez uczucia ważenia przez nieporęczne ubrania. Poniżej przedstawiamy niektóre z tych sposobów:

Wybierz cienką koszulkę z długim rękawem jako pierwszą warstwę. Na drugą załóż kolejną, cienką koszulkę. Możesz też założyć koszulę zapinaną na guziki, sweter lub kamizelkę. Upewnij się, że górna warstwa jest zapinana na zamek błyskawiczny lub ma sznurek do ściągania. W przeciwnym razie poruszanie się w samolocie może być kłopotliwe. Istotne jest również, aby wiedzieć, dokąd zmierzasz podczas podróży.

Ubierając się na podróż samolotem, pamiętaj, że ciepła kurtka zapobiegnie przegrzaniu. Kardigan lub bluza zapewnią Ci ciepło, gdy temperatura spadnie. Nie zapomnij też spakować szala! Szale bambusowe są uniwersalną opcją i będą służyć w podwójnym celu w samolocie. A szale bambusowe są oddychające i odprowadzają pot, więc możesz je przekształcić w prawie wszystko.

Zachowaj portfel, paszport i bilety lotnicze poza walizką

Bezpieczeństwo twoich rzeczy jest jedną z twoich najważniejszych trosk podczas podróży samolotem. Nigdy nie należy pakować paszportu, prawa jazdy ani innych ważnych dokumentów do bagażu podręcznego. Należy również mieć pod ręką kartę kredytową lub bankomatową. Nie należy jednak nosić ze sobą wszystkich kart, ponieważ istnieje ryzyko ich utraty. Należy również trzymać bilet lotniczy w bagażu podręcznym, aby można go było wprowadzić w kioskach samoobsługowych.

Podczas podróży samolotem należy bezwzględnie trzymać portfel, paszport i bilety lotnicze poza walizką. Łatwo jest o nich zapomnieć i otrzymać odmowę przyjęcia na pokład. Punkty kontroli bezpieczeństwa na lotniskach wymagają od podróżnych przedstawienia wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz dowodu podróży. Twoja karta pokładowa, bilet elektroniczny i inne dokumenty podróży powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu na twojej osobie.

Przeczytaj:  Zaburzenia osobowości u kobiet - znaczenie i przyczyny

Powinieneś również nosić ze sobą dowód osobisty i kartę kredytową podczas podróży. W ten sposób można zmienić termin podróży. Jeśli zgubisz portfel, możesz wstrzymać lot i znaleźć zastępstwo w późniejszym czasie. Poza tym posiadanie przy sobie dowodu osobistego może dać Ci większe szanse na wejście na pokład samolotu. Możesz również zaopatrzyć się w zastępcze prawo jazdy w razie nagłego wypadku.

Przynieś przenośną ładowarkę

Czy lecisz z własną elektroniką, czy potrzebujesz zapasowego źródła zasilania, przenośna ładowarka jest niezbędnym elementem bagażu podręcznego do spakowania. Jednak niektóre linie lotnicze ograniczają liczbę powerbanków i baterii dozwolonych w bagażu podręcznym. Często TSA konfiskuje powerbank, jeśli moc wyjściowa nie jest prawidłowo oznaczona. Najlepszą praktyką jest naładowanie banku energii przed lotem.

Uważaj, że przenośne ładowarki występują pod różnymi nazwami. W Stanach Zjednoczonych banki energii są klasyfikowane jako baterie litowo-jonowe, UN3480. Jako takie, są one zabronione w bagażu rejestrowanym. Ponadto power banki muszą być przechowywane w swoich futerałach na baterie, aby zapobiec przypadkowemu włączeniu urządzenia ładującego. Aby być bezpiecznym, zawsze skontaktuj się z linią lotniczą i lotniskiem przed lotem z przenośną ładowarką, aby sprawdzić, czy jest ona dozwolona.

Przenośne ładowarki są również dozwolone w samolotach, choć istnieją pewne ograniczenia. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinny zawierać więcej niż 100Wh mocy, ale powinieneś zapytać swoją linię lotniczą, czy pozwalają na ładowarki o większej pojemności. Należy również pamiętać, że największa pojemność przenośnej baterii, która może być przewożona w samolocie to 27000mAh. Przenośna bateria powinna być umieszczona w bagażu podręcznym, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Przed sprawdzeniem walizki upewnij się, że zabrałeś ze sobą przenośną ładowarkę. TSA mocno reguluje przenośne ładowarki i ma obszerne wskazówki, jak je zapakować. Większość lotnisk zezwala na używanie power banków o pojemności do 100Wh, ale wszystko powyżej tej wartości wymaga wyraźnego pozwolenia agenta bezpieczeństwa. Dla własnego bezpieczeństwa rozważ zakup przenośnej ładowarki, która nie przekracza 160Wh. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Zapakuj e-papierosa zasilanego bateriami

Podczas podróży samolotem możesz mieć pokusę zabrania ze sobą e-papierosa zasilanego bateriami. Jednak większość e-papierosów wykorzystuje baterie litowo-jonowe, które są również powszechnie stosowane w telefonach komórkowych i tabletach. Baterie te, choć bardzo popularne, nie są tak stabilne i wysokiej jakości jak te stosowane w elektronice użytkowej. Ponadto baterie do e-papierosów mogą eksplodować po podgrzaniu, zapalając znajdujący się w nich łatwopalny e-liquid. Ponieważ baterie te mogą się zapalić, system przeciwpożarowy samolotu może nie być wystarczająco silny, aby ugasić pożar e-papierosa zasilanego bateriami.

Aby uniknąć wycieku, spakuj e-papierosa zasilanego bateriami do bagażu podręcznego. Niektóre linie lotnicze nie zezwalają na zabranie na pokład e-papierosa zasilanego bateriami, ale możesz zapakować kilka z nich do większej torby, jeśli nie masz nic przeciwko noszeniu dużej baterii. Upewnij się, że pakujesz e-papierosa w plastikową torbę, ponieważ płyny mogą wyciekać na dużych wysokościach.

Musisz jednak sprawdzić w TSA przed podróżą samolotem. Jeśli lecisz z USA, pamiętaj, że niektóre kraje mogą zakazać używania e-papierosów zasilanych bateriami. TSA podejmuje ostateczną decyzję. Ponadto, krajowe przepisy dotyczące używania i sprzedaży e-papierosów są bardzo zróżnicowane. Niektóre kraje całkowicie zakazały używania e-papierosów.

Przed spakowaniem swojego vape’a weź pod uwagę rozmiar butelki. Butelka nie powinna być większa niż 3,4 uncji (100 ml) i musi znajdować się w przezroczystej plastikowej torbie. Należy również rozważyć, czy chcesz zabrać ze sobą plaster nikotynowy, ponieważ nikotyna w soku vape może zakłócić system tlenowy lotu. Zamienniki nikotyny są dozwolone w bagażu podręcznym, ale nie w bagażu rejestrowanym.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top