Pielęgnacja włosów wysokoporowatych – o czym należy pamiętać?

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych - o czym należy pamiętać?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest to, że zewnętrzna warstwa włosa jest delikatna. Nie szczotkuj jej i nie stylizuj nadmiernie, aby nie uszkodzić jej jeszcze bardziej. Zamiast tego, regularnie nawilżaj zewnętrzną warstwę, aby zablokować wilgoć i zapobiec dalszym uszkodzeniom. Szukaj produktów nawilżających, które wzmacniają zewnętrzną otoczkę i zamykają wilgoć, aby wzmocnić Twoje wysokoporowate włosy.

Olejek marakuja vs olej z wiesiołka

Jeśli chodzi o wybór najlepszych produktów do pielęgnacji włosów, olejek marakuja może być świetnym wyborem. Olej ten ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym jest bogaty w witaminy i minerały. Istnieją dwie różne wersje tego oleju, które są odpowiednie dla różnych rodzajów włosów. Olej marakuja powinien być stosowany na skórę głowy, aby zapewnić dodatkowe odżywienie bez nadmiernego obciążenia. Nałożenie olejku na pasma i skórę głowy doda im blasku i ułatwi stylizację.

Nanoil do włosów wysokoporowatych zawiera składniki, które uszczelniają łuski naskórka, co pomaga wzmocnić i naprawić włosy. Zawiera również lanolinę, silny filtr UV, oraz jedwab, aby zmiękczyć i chronić włosy. Ponadto zawiera również witaminę E i A. Składniki te sprzyjają również zdrowemu wzrostowi i gładkiemu, jedwabistemu wykończeniu.

Olej z wiesiołka jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe. Jego głównym składnikiem jest kwas linolowy, który jest kwasem tłuszczowym omega-6 – koncepcja tego fragmentu pochodzi od redakcji portalu beautyglass.pl. Zawiera również sterole roślinne i aminokwasy. Olej z wiesiołka zawiera najlepsze połączenie tych trzech składników dla włosów zniszczonych lub porowatych. Zawiera również zdrową dawkę witaminy E oraz kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

Kuracja proteinowa

Kuracja proteinowa do włosów wysokoporowatych działa w celu wypełnienia uszkodzonych łusek włosa i sprawia, że włosy stają się gładsze i bardziej błyszczące. Można je nakładać na wilgotne włosy przed umyciem i rozczesaniem. Zatrzymują wilgoć i zapewniają dobry poślizg podczas rozczesywania. Przy regularnym stosowaniu, mogą one również zastępować głębokie odżywki. Jeśli Twoje włosy są porowate, ważne jest, aby unikać stylizacji na ciepło.

Przy stosowaniu odżywek proteinowych do włosów wysokoporowatych, należy pamiętać, że mogą one mieć wysoki stopień porowatości. Powodem tego jest to, że włosy o wysokiej porowatości mają wyższy poziom podatności na działanie wody. Ponieważ białko może uszczelnić te luki, zabiegi te mogą pomóc uczynić włosy silniejszymi i bardziej nawilżonymi. Możesz sprawdzić porowatość swoich włosów, umieszczając ich pasmo w wodzie.

Przeczytaj:  Elegancka torebka na łańcuszku - kilka propozycji

Hydrolizowane białko Quinoa jest najbardziej przystępną opcją dla zabiegów białkowych dla włosów wysokoporowatych. Produkt ten zawiera duże cząsteczki białka, które pomagają porowatym kosmykom w zatrzymywaniu wilgoci. Można go nakładać bezpośrednio na mokre włosy i pozostawić na 5-10 minut. Jeżeli nie możesz pozostawić jej na włosach przez dziesięć minut, rezultaty będą widoczne po kilkukrotnym użyciu produktu. Ta kuracja proteinowa jest idealna dla włosów zniszczonych przez nadmierne ciepło, a nawet może ożywić utracone wzory loków.

Głębokie odżywianie

W przeciwieństwie do mniej porowatych włosów, włosy wysokoporowate nie zatrzymują wilgoci bardzo dobrze. Wilgoć przenika przez uszkodzone łuski i szybko wyparowuje. Włosy o wysokiej porowatości są również podatne na uszkodzenia spowodowane rozplątywaniem i nadmierną manipulacją. Uniesione łuski włosów wysokoporowatych sprawiają, że są one również podatne na splątanie. Trudno jest zatrzymać wilgoć we włosach wysokoporowatych na dłużej niż jeden dzień, dlatego tak ważna jest głęboka odżywka.

Jeśli masz skłonność do łamania się i uszkodzeń, głęboka odżywka jest niezbędna. Maska pielęgnacyjna zawierająca bogate olejki, masła i składniki odżywcze pozostawi Twoje włosy zdrowe i lśniące. Olej jojoba jest doskonałym wyborem do tego celu, ponieważ ściśle przypomina naturalne olejki włosów. Składniki te znane są z tego, że poprawiają elastyczność włosów i zapobiegają ich łamaniu. Jeśli nie jesteś pewna, jaki produkt wybrać, Fekkai zaleca stosowanie nawilżającego, kondycjonującego szamponu, który pomoże przywrócić wilgoć utraconą podczas cyklu mycia.

Najlepsza głęboka odżywka do włosów wysokoporowatych powinna zawierać składniki, które pomogą uzupełnić wilgoć utraconą podczas procesu stylizacji. Stosowanie zabiegów z użyciem protein, henny lub indygo może pomóc wzmocnić włosy. Nie zaleca się stosowania na włosach ciepła, parowania i ostrych środków chemicznych, ponieważ metody te mogą uszkodzić delikatne warstwy włosów. Zamiast tego, spróbuj co kilka tygodni zastosować głęboką kurację odżywczą. Rezultaty będą tego warte.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top