Pielęgnacja włosów – o czym należy pamiętać?

Pielęgnacja włosów - o czym należy pamiętać?

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas pielęgnacji włosów. Składniki nawilżające, proteiny i regularne mycie to jedne z najważniejszych aspektów, o których należy pamiętać. Ważne jest również, aby włosy były czyste i wolne od siarczanów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, których warto przestrzegać podczas pielęgnacji włosów. Wypróbuj je i zobacz, co działa dla Ciebie. Jeśli masz problemy, możesz poprosić o radę swojego specjalistę od pielęgnacji włosów.

Białko

Nie jest niczym niezwykłym widzieć białko na końcu listy składników w produkcie do pielęgnacji włosów. Choć może pomóc włosom wyglądać lepiej i naprawić najbardziej zewnętrzną warstwę, białko w produkcie może nie wystarczyć do odbudowy uszkodzeń. Jeśli więc szukasz produktu zawierającego proteiny, poszukaj takiego, którego składnikiem jest „Protein Treatment”. Produkty te są tworzone specjalnie dla zniszczonych włosów i mogą zawierać hydrolizowane białka.

Składniki nawilżające

Nawilżenie włosów jest niezbędne, aby utrzymać je zdrowe i silne. Składniki nawilżające pomagają utrzymać poziom nawilżenia, zatrzymując cząsteczki wody wewnątrz trzonu włosa i zapobiegając ich odparowaniu – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony . Woda jest niezbędna dla struktury włosa, dlatego ważne jest, aby utrzymać go dobrze nawilżonym przez cały czas. Produkty do pielęgnacji włosów o dużej zawartości wilgoci nazywane są humektantami. Istnieją jednak inne rodzaje składników, które mogą być używane do utrzymania nawilżenia włosów.

Regularne szampony

Choć regularne szampony do włosów są ważne dla promowania zdrowia mieszków włosowych, mogą być niepotrzebne dla ludzi, którzy nie mają szczególnych potrzeb włosów. Regularne szampony zawierają proste składniki zaprojektowane tak, aby oczyszczać normalną produkcję sebum bez pozbawiania włosów naturalnych olejków. Są dostępne dla włosów normalnych, suchych i tłustych. Szampon do codziennego użytku jest zazwyczaj łagodnym środkiem czyszczącym, który zawiera niewiele lub wcale środków powierzchniowo czynnych i niewielką ilość środków kondycjonujących.

Przeczytaj:  Szampon na wszy - który wybrać?

Utrzymywanie włosów bez siarczanów

Substancje chemiczne zawarte w szamponach zawierających siarczany mogą być szkodliwe dla niektórych rodzajów włosów. Chociaż te składniki usuwają brud i olej z włosów, są zbyt ostre dla niektórych osób. Niektórzy z nas mają wrażliwą skórę lub alergie i powinni unikać stosowania produktów z siarczanami. Zamiast tego najlepiej zdecydować się na szampon bez siarczanów. Ponadto szampony bez siarczanów poprawiają miękkość i połysk włosów.

Ochrona włosów przed pływaniem

Nie można przecenić znaczenia ochrony włosów przed pływaniem. Chlor w basenach może uszkodzić włosy, czyniąc je suchymi i zielonymi. Może również powodować zmianę ich koloru. Aby uniknąć tej żenującej sytuacji, należy chronić włosy przed pływaniem za pomocą sprayu do pływania. Spray ten może zapobiec przedostawaniu się chloru do włosów, a także usunąć z nich nieprzyjemny zapach. Aby uzyskać więcej wskazówek, przeczytaj nasz artykuł na temat znaczenia ochrony włosów przed pływaniem.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top