Kosmetyki naturalne – gdzie ich szukać?

Kosmetyki naturalne - gdzie ich szukać?

Co jest naturalne, a co nie? Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, terminologia jest podstępna. Chociaż nie ma organu lub agencji regulującej te terminy, większość produktów naturalnych zawiera składniki pochodzenia roślinnego. Niektóre nowe marki odchodzą od tego terminu i zamiast niego stosują bardziej ogólnikowe określenia, takie jak „naturalny”, odnoszące się do braku sztucznych substancji zapachowych, barwników lub konserwantów w produktach. Z kolei produkty czyste charakteryzują się brakiem takich składników.

Niecertyfikowane kosmetyki naturalne spełniają kryteria certyfikowanych kosmetyków naturalnych

Aby otrzymać certyfikat kosmetyku naturalnego, produkt musi być wykonany z organicznych lub naturalnych składników. COSMOS Natural określił wytyczne, co stanowi certyfikowany kosmetyk naturalny. Należy pamiętać, że produkty COSMOS Natural mogą zawierać składniki organiczne i naturalne, ale certyfikacja ta nie pozwala na aktywny marketing zawartości organicznej. Niecertyfikowane kosmetyki naturalne spełniają kryteria certyfikowanych kosmetyków naturalnych, ale nie posiadają certyfikatu COSMOS.

Wiodące brytyjskie marki naturalne i organiczne

Wielka Brytania jest jednym z największych rynków w Europie dla naturalnych i organicznych produktów do pielęgnacji ciała. Choć wzrost spowolnił od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku, wciąż się rozwija i przyciąga nowe podmioty. W tym nowym raporcie oceniamy możliwości wzrostu na brytyjskim rynku naturalnych i organicznych produktów higieny osobistej. Na początek przyjrzyjmy się wielkości rynku. Jak widzimy, rynek zyskuje na popularności i jest wysoce konkurencyjny.

Zapach jest podstawowym składnikiem problemowym w produktach do pielęgnacji skóry i kosmetyków

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, zapach jest numerem jeden wśród przyczyn kontaktowego zapalenia skóry, poważnej wysypki skórnej – pomysł na ten fragment jest zaczerpnięty ze strony marszalkowskabeauty.pl. Oprócz tego, że jest częstą przyczyną podrażnień skóry, zapach stanowi również przeciwwskazane ryzyko dla zdrowia skóry. W rzeczywistości, według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, zapach jest wiodącą przyczyną kosmetycznego kontaktowego zapalenia skóry. Podczas gdy nikiel i trujący bluszcz są najczęstszymi alergenami w kosmetykach, zapach jest winowajcą numer jeden.

Przeczytaj:  Gdzie umieścić kosmetyki do kąpieli podczas lotu samolotem

Krzemionka jest środkiem pochłaniającym, przeciwzbrylającym i ścierającym w produktach do pielęgnacji skóry i kosmetyków

Krzemionka amorficzna jest najbardziej powszechną formą krzemionki w kosmetykach. Jej właściwości sprawiają, że jest skutecznym środkiem absorbującym, przeciwzbrylającym i ścierającym, a także pomaga poprawić teksturę formuły, zapobiegać zbrylaniu się i przeciwdziałać połyskowi. W kosmetykach krzemionka była związana z problemami z płucami, ale nowoczesne procesy produkcyjne zmniejszyły to ryzyko. Jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem tych z alergiami.

Zaburzenia endokrynologiczne

Mogłaś słyszeć o substancjach zaburzających gospodarkę hormonalną w kosmetykach naturalnych lub dodatkach do żywności. Te substancje chemiczne zakłócają normalną aktywność hormonalną w układzie hormonalnym, która jest kluczowa dla wzrostu i rozwoju, reprodukcji, funkcji immunologicznych i zdrowia metabolicznego. Chociaż niskie poziomy ekspozycji są uważane za nieszkodliwe, długotrwałe stosowanie może prowadzić do zmienionych poziomów hormonów i zwiększonego ryzyka różnych chorób. Czy zatem istnieje potrzeba unikania naturalnych kosmetyków lub dodatków do żywności zawierających te substancje chemiczne?

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top