Jak sprawdzić, czy kosmetyki były testowane na zwierzętach

Jak sprawdzić, czy kosmetyki były testowane na zwierzętach

Istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, czy Twoje kosmetyki były testowane na zwierzętach. Jednym ze sposobów jest sprawdzenie programu certyfikacji kosmetyków Leaping Bunny. Kilka marek, w tym Chanel, Dior i La Mer, jasno określiło, że nie testują na zwierzętach. Inne sposoby, aby dowiedzieć się, czy Twoje kosmetyki były testowane na zwierzętach, to zapytanie sprzedawcy lub samej firmy.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z mojedrinki.pl

Program certyfikacji kosmetyków Leaping Bunny

Aby uzyskać certyfikat, firma kosmetyczna musi spełnić surowe kryteria w całym swoim asortymencie. Standardy te są uniwersalne, co oznacza, że obowiązują we wszystkich krajach, bez względu na cel badania. Od firm, które uzyskały certyfikat oczekuje się, że będą spełniać te wymagania przez co najmniej dwa lata. W przypadku większych firm proces certyfikacji może trwać nawet dwa lata. Niezależnie od ram czasowych, uzyskanie certyfikatu jest tego warte dla konsumenta i środowiska.

Dior

Możesz się zastanawiać, czy kosmetyki Dior są testowane na zwierzętach. Chociaż firma twierdzi, że jest zaangażowana w eliminację testów na zwierzętach, faktem jest, że są one chętnym uczestnikiem. Firma ta produkuje swoje produkty we Francji i wysyła je do różnych części świata. Kosmetyki są pozyskiwane z całego świata. Niektórzy konsumenci mogą być tym zdenerwowani, ale nie muszą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o testach na zwierzętach w kosmetykach Dior.

La Mer

Można dowiedzieć się, czy dany produkt kosmetyczny jest testowany na zwierzętach. Można zacząć od szukania produktów, które posiadają certyfikat cruelty-free przyznawany przez Leaping Bunny. Certyfikat ten jest przyznawany przez organizację pozarządową, która monitoruje przemysł kosmetyczny. Istnieje ponad 2000 firm, które posiadają ten certyfikat. Coalition for Consumer Information on Cosmetics (CCIC) zarządza programem Leaping Bunny Cruelty-Free, który jest jednym z najlepszych sposobów na dowiedzenie się, czy dana marka kosmetyczna jest cruelty-free.

Przeczytaj:  Sukienka boho - czy jest na czasie?

Chanel

Wielu konsumentów zastanawia się, czy kosmetyki Chanel są cruelty-free i wegańskie. Firma wydała oświadczenie, że wszystkie jej produkty są cruelty-free i vegan, ale nie wszędzie tak jest. Kosmetyki Chanel są nadal testowane na zwierzętach w Chinach kontynentalnych, a certyfikaty cruelty-free nie są gwarantowane. Jeśli chcesz kupić produkty Chanel cruelty-free, oto kilka rzeczy, których możesz szukać.

Dolce & Gabbana

Kontrowersyjna marka Dolce & Gabbana jest w przemyśle modowym Chin od wielu lat, ale ostatnio zostali wezwani do nieprzestrzegania prawa. Podczas gdy oni przestrzegają prawa dotyczącego testów w Chinach, nie muszą tego robić w Europie. UE nie wymaga od marek modowych i kosmetycznych testowania na zwierzętach. Ten włoski dom mody jest ostoją w Chinach od kilku lat, ale zeszłoroczne rasistowskie oświadczenie sprawiło, że marka stała się celem backlashu w Chinach.

Shu Uemura

Kiedy kupujesz kosmetyki, ważne jest, aby wybrać produkty cruelty-free, które nie testują na zwierzętach. Shu Uemura, japońska makijażystka, wyjaśnia, jak dostrzec takie produkty. Firma nie figuruje na żadnej liście cruelty-free, ale jest wymieniona na liście Peta’s „brands to avoid”. Według Shu Uemura, testy na zwierzętach przeprowadzane są tylko w niektórych krajach.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top