Jak działa szampon przeciwłupieżowy?

Jak działa szampon przeciwłupieżowy?

Aby dowiedzieć się, jak działa szampon przeciwłupieżowy, musimy najpierw zrozumieć, czym są te składniki. Składniki te obejmują naturalne środki konserwujące, siarczek selenu i pirytion cynku. Pomagają one w oczyszczaniu oleju skóry głowy. Składniki te znajdują się również w produktach higienicznych i są niezbędne do zmniejszenia łupieżu. Jednak te składniki niekoniecznie są skuteczne w rozwiązywaniu podstawowych przyczyn łupieżu.

Pirytionian cynku

Typowy szampon przeciwłupieżowy zawiera aktywny składnik pirytionian cynku, substancję, która zabija bakterie i grzyby w skórze głowy. Substancja ta ma również wiele innych zastosowań poza pielęgnacją włosów, w tym w gąbkach kuchennych i innych produktach gospodarstwa domowego. Ale rzeczy mają się zmienić dla pirytionu cynku w szamponie przeciwłupieżowym. Oto trzy powody, dla których powinieneś rozważyć użycie go w swoim szamponie.

Pirytionian cynku jest miejscowym środkiem przeciwłupieżowym, który działa poprzez zwiększenie poziomu miedzi w skórze głowy. Związek ten uszkadza również klastry żelazo-siarkowe w białkach, które są niezbędne do wzrostu i metabolizmu grzybów. Pirytionian cynku istnieje od lat 60-tych, a FDA zatwierdziła go do stosowania w szamponach przeciwłupieżowych. Jest to również skuteczny algacyd i farba przeciwporostowa. Jest bezpieczny w użyciu i nie został powiązany z żadną aktywnością estrogenową – fragment ten został przygotowany przez stronę klinikabaltica.pl.

Siarczek selenu

Chociaż wykazano, że siarczek selenu jest skuteczny w leczeniu łupieżu, powinien być stosowany z umiarem. W rzeczywistości niektóre z tych szamponów zawierają śladowe ilości tego składnika, który jest podejrzewany o wywoływanie reakcji alergicznych. Oprócz powodowania podrażnień, siarczek selenu może odbarwiać włosy i zakłócać działanie farby do włosów. Może również prowadzić do przesuszenia lub przetłuszczenia włosów. Aby uniknąć tych niepożądanych efektów, należy stosować szampon klarujący lub odżywkę.

Może być również stosowany w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry. Jest środkiem przeciwgrzybicznym, który hamuje wzrost P. ovale. Jest również sprawdzonym środkiem cytostatycznym, spowalniającym wzrost normalnych komórek i spowalniającym wzrost komórek hiperproliferacyjnych. Szampon z 0,6% siarczkiem selenu powinien być bezpieczny dla osób z łupieżem.

Przeczytaj:  Ile kosztują licówki na zęby? Jaką kwotę przygotować?

Benzoesan sodu

Jednym ze składników powszechnie występujących w szamponach przeciwłupieżowych jest benzoesan sodu. Podczas gdy ten składnik jest stosunkowo bezpieczny w większości ustawień, jest uważany za rakotwórczy, jeśli jest stosowany w wysokich stężeniach. Jednak ilość benzoesanu sodu w szamponach przeciwłupieżowych jest zazwyczaj niewielka – zaledwie 0,01%. Oto kilka korzyści z używania szamponu przeciwłupieżowego:

Benzoesan sodu jest konserwantem powszechnie występującym w produktach spożywczych i produktach do włosów. Pomaga chronić produkty przed wzrostem pleśni, bakterii i grzybów. Działa poprzez dysocjację na jony kwasu benzoesowego, które są wchłaniane przez mikroorganizmy. Może również hamować produkcję cukru przez mikroorganizmy w preparatach. Z tych powodów jest częstym składnikiem szamponów przeciwłupieżowych.

Naturalne środki konserwujące

Termin „naturalny” jest luźno regulowany. Ogólnie oznacza składniki pochodzące z natury, a nie syntetyczne substancje chemiczne. Przykładem takiego szamponu jest Dermacare Scalp Dryness and Itch Relief Anti-Dandruff Shampoo firmy Dove. Szampon zawiera pirytionian cynku, naturalnie występujący związek, który pomaga zmniejszyć poziom drożdży na skórze głowy bez podrażniania skóry.

Parabeny to syntetyczne substancje chemiczne, które hamują wzrost mikroorganizmów. Działają one poprzez zaburzenie białek membranowych. Parabeny znajdują się zazwyczaj w szamponach, chociaż można je również znaleźć w innych produktach. W rzeczywistości jeden szczególny paraben, kwas p-hydroksybenzoesowy, został znaleziony w tkance raka piersi. Ważne jest, aby unikać tych chemicznych składników w szamponach przeciwłupieżowych.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top