Ile kosztują licówki na zęby? Jaką kwotę przygotować?

ile kosztują licówki na zęby

Licówki gwiazd [https://dentinfo.pl/licowki-gwiazd/] zachwycają nas pięknym blaskiem i gładkością. Faktem jest, że ceny licówek są różnorodne i nie ma jednej, określonej kwoty. Wiele zależy od danego materiału, ilości zastosowanych licówek, czy też oferty gabinety stomatologicznego. Postawić warto na solidne i mocne licówki, które będą nam służyć przez długi czas. Przyjrzyjmy się temu, ile mniej więcej zapłacimy za nowoczesne licówki. Ile kosztują licówki na zęby? O czym warto pamiętać? 

Ile kosztują licówki na zęby? Licówki gwiazd – przybliżone koszty

Założenie licówek porcelanowych to kilkuetapowe działanie, które najczęściej nie trwa długo. Wiele zależy od stanu zgryzu i zębów. Przed zabiegiem trzeba przejść kwalifikację lekarską. Specjalista określa stan zębów, dziąseł i bada zgryz. Nie bez znaczenia jest jakość szkliwa. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni rodzaj licówek. Aktualnie ceniona jest jak najmniejsza ingerencja w tkanki zębowe, dlatego lekarz może zaproponować licówki bez szlifowania. Ile kosztują licówki na zęby? Koszty bywają różne. Przed założeniem, z powierzchni zębów trzeba usunąć osad i kamień, a zęby muszą być wyleczone. Dobrym rozwiązaniem jest wybielenie zębów, aby dobrać jasny kolor licówek. Spore wrażenie robią na nas licówki gwiazd. Faktem jest, że w dzisiejszych czasach nie tylko gwiazdy korzystają z licówek. Za licówki możemy zapłacić od kilku, do kilkunastu tysięcy (a czasami więcej). 

Licówki gwiazd – co jest ważne? Ile kosztują licówki na zęby?

Podziwiając licówki gwiazd, sami także pragniemy mieć śnieżnobiały uśmiech. Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym musimy określić, jaki chcemy mieć kształt zębów. Oczywiście możemy liczyć na wsparcie stomatologa, który pomoże nam dobrać optymalne rozwiązanie. Następnie dentysta bada zgryz pacjenta. Konieczne jest zrobienie panoramicznego zdjęcia zębów, a nawet modelu przyszłego przyszłego uzębienia z białego wosku. To pozwala wymodelować kształt zębów. Co ciekawe, wycisk z wosku jest wzorem do wykonania licówek wstępnych. Mają one za zadanie wspomóc obiektywną ocenę wyglądu nowych zębów. 

Przeczytaj:  Zaburzenia osobowości u kobiet - znaczenie i przyczyny

Kolejna wizyta obejmuje szlifowanie, jeśli jest ono potrzebne. Ten proces nie jest bolesny, gdyż korzystamy ze znieczulenia miejscowego. Stomatolog tworzy wycisk zębów i licówki wstępne. Na oszlifowane zęby są zakładane licówki tymczasowe. Pozwalają one zabezpieczyć naruszone powierzchnie zębów do kolejnej wizyty. Ostatni krok to cementowanie na stałe porcelanowych licówek, po wytrawieniu ich specjalnym żelem. Żel zwiększa przyczepność licówek. Odpowiednio zamocowane licówki posłużą nam przez kilkanaście lat lub dłużej. Nie ulegają pękaniu i są niezauważalne na zębach. 

Koszt założenia licówek. Licówki gwiazd 

Ile kosztują licówki na zęby? Pamiętajmy o tym, że cena licówek jest bardzo różnorodna. Wiele zależy od danego materiału i oferty stomatologa. Przykładowo za jedną sztukę licówki kompozytowej zapłacimy od 400 złotych. Z kolei za licówkę porcelanową trzeba zapłacić nawet powyżej 1000 zł. Najdroższe są licówki pełnoceramiczne bez szlifowania. To koszt rzędu 1800 zł i wzwyż. Jak widać, cena pełnej wymiany uśmiechu wiąże się z wieloma czynnikami. W naszym kraju zazwyczaj pełna wymiana wymaga zapłaty w wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. W innych krajach te ceny bywają znacznie wyższe. 

Ile kosztują licówki na zęby? Licówki gwiazd – najważniejsze zalety

Modne licówki gwiazd przyciągają wzrok. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z licówek. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Licówka może pomóc w skorygowaniu położenia zębów. Poprawia niewielkie odchylenia i sprawdza się w przypadku usuwania szpar pomiędzy zębami. Niezwykle ważne jest to, że możemy uzyskać zdrowy i ładny uśmiech na wiele lat. Sam zabieg nie jest bolesny, co doceniają pacjenci, którzy boją się wizyt u dentysty. Do wyboru mamy propozycje droższe i tańsze, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Śnieżnobiały uśmiech wpływa na pewność siebie każdego dnia. Zadbane zęby są naszą wizytówką, dlatego tak chętnie stawiamy na licówki. 

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top