Czy warto wykonać inspekcję mieszkania przed jego kupnem na rynku wtórnym?

Sprawdzenie stanu technicznego mieszkania to podstawa przed odebraniem kluczy. Nie należy robić tego powierzchownie, trzeba poświęcić na to więcej czasu, aby nie pominąć żadnych usterek. Niestety nawet w nowym mieszkaniu mogą być rozmaite wady. Zdarzają się większe lub mniejsze nieścisłości z umową podpisaną z deweloperem. Czasem nie zgadza się nawet metraż, trzeba być wobec tego bardzo czujnym. Oczywiście najlepiej będzie przeprowadzić odbiór mieszkania z inżynierem, który wskaże na każdą fuszerkę deweloperską. Po odbiorze mieszkania będzie trudno o domaganie się dokonania naprawy przez dewelopera, więc trzeba zrobić to jeszcze przed otrzymaniem kluczy.

Dokładne sprawdzenie nieużywanej nieruchomości przez zakupem

W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego trzeba liczyć się z wystąpieniem rozmaitych wad i usterek, dlatego konieczne jest dokładne sprawdzenie mieszkania przed zdecydowaniem się na jego zakup. Zadanie to warto powierzyć fachowcom, którzy dokładnie wiedzą, na co zwracać szczególną uwagę. Mają nie tylko wiedzę, ale mogą pochwalić się również doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem. Ich uwadze nie umknął żadne wady. Wykrycie usterek sprawia, że można obniżyć ceny nieruchomości oraz zaoszczędzić pieniądze na naprawach na własny koszt. Jeśli komuś zależy na tym, aby uzyskać dokładną wiedzę na temat mieszkania, które chce nabyć, to najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie jego sprawdzenia firmie zewnętrznej. Po inspekcji zostanie przekazany klientowi szczegółowy raport, oczywiście sporządzony w przejrzysty sposób. Znajdą się w nim wszystkie spostrzeżenia, wady nieruchomości.

Fachowa inspekcja mieszkania

Nie należy kierować się wyłącznie ceną podczas zakupu mieszkania. Może być ona obniżona ze względu na rozmaite wady i usterki, z których inwestor nie będzie nawet zdawał sobie sprawy. Nic dziwnego, skoro nie zna on norm budowlanych, dopuszczalnych odchyłek, gubi się w zawiłościach prawa. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie inspekcji mieszkania z rynku wtórnego fachowcowi. Wykryte przez niego wady i usterki przedstawione na piśmie pozwolą wynegocjować bardziej korzystną cenę transakcyjną, nawet kilka procent, co przekłada się na oszczędności rzędu kilku tysięcy zł. Można będzie przeznaczyć to na wykonanie remontu używanego roku. Podczas inspekcji zostanie sprawdzony stan wszystkich instalacji, poprawność ich wykonania i działania, zgodność z aktualnymi normami. Fachowcy sprawdzają ściany, podłogi, stolarkę okienną, drzwi. Wykryją zawilgocenia, mostki termiczne, ślady pleśni, niewydajną wentylację, nieszczelną połać dachową itd. Nie trzeba być nawet obecnym podczas inspekcji.

Przeczytaj:  Rozmowa kwalifikacyjna - jak się ubrać?
Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top