Czy można latać samolotem w ciąży?

Czy można latać samolotem w ciąży?

Ograniczenia dotyczące ciąży różnią się w zależności od linii lotniczych, ale większość z nich dotyczy trzeciego trymestru. Podczas gdy latanie w tym czasie może być niebezpieczne, możliwe jest latanie, jeśli jesteś w 36 tygodniu lub później. Jednak w zależności od etapu ciąży, może być kilka wyjątków od tych zasad. Większość linii lotniczych nie pozwoli ci latać po 36 tygodniach, ale jeśli podróżujesz w krótszym samolocie, możesz być w stanie podróżować. Ograniczenia dotyczące ciąży mogą się różnić, jeśli nosisz bliźnięta, a linie lotnicze mogą wymagać notatki lekarza przed lotem.

Podróżowanie samolotem podczas ciąży

Choć podróżowanie samolotem podczas ciąży jest normalne, istnieją pewne obawy, które powinnaś mieć. Podróż samolotem nie jest zalecana dla kobiet w ciąży z niektórymi stanami medycznymi, a także nie jest wskazane latanie, jeśli jesteś blisko porodu. Jeśli musisz latać w czasie ciąży, powinnaś wziąć pod uwagę również długość lotu. Ponadto, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli podróżujesz za granicę. Loty mogą być bardzo niewygodne, a ty powinnaś rozważyć cel podróży przed podjęciem decyzji o locie.

Ryzyko zakrzepów krwi podczas lotów długodystansowych jest bardzo niskie. Upewnij się, że pijesz dużo wody i poruszasz się co 30 minut podczas lotu. Noś pończochy podtrzymujące dla dodatkowego komfortu. Niektóre firmy lotnicze nie pozwalają kobietom w ciąży latać po 36 tygodniu. Powinnaś również omówić to ze swoim lekarzem i spakować zestaw medyczny na podróż. Ponadto pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa na kolanach, aby zminimalizować obrzęk nóg.

Przed zarezerwowaniem podróży samolotem sprawdź politykę i wytyczne linii lotniczych dotyczące ciężarnych pasażerów. Loty międzynarodowe mogą mieć krótsze odcięcie niż loty krajowe, więc ważne jest, aby dowiedzieć się zasad przed dokonaniem rezerwacji. Większość linii lotniczych pozwala na lot do 28 tygodnia, ale może to nie dotyczyć lotów międzynarodowych. Należy również zapytać linię lotniczą o ich czas graniczny dla podróży w czasie ciąży. Niektóre linie lotnicze mogą pozwolić Ci na podróż do 37 tygodnia, choć nie jest to zalecane.

Powinnaś pić dużo płynów podczas lotu, ponieważ powietrze w kabinie ma niską wilgotność. Pij dużo wody i unikaj jedzenia i napojów, które wytwarzają gazy jelitowe. Gazy rozszerzają się podczas lotu na dużej wysokości, więc będziesz chciał uniknąć fasoli, brokułów i napojów gazowanych. Dodatkowo, dobrze jest przygotować plan awaryjny i rozważyć opiekę położniczą podczas lotu. Jeśli podróżujesz za granicę, zadbaj o to, abyś nie zachorowała za bardzo.

Środki ostrożności

Istnieje kilka środków ostrożności podczas lotu samolotem w czasie ciąży, więc ważne jest, aby zaplanować z wyprzedzeniem. Skonsultuj się z lekarzem i omów swoje plany podróży. Chociaż latanie jest bezpieczne dla większości kobiet, są pewne rzeczy, które powinnaś zrobić, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest tak zdrowe, jak to tylko możliwe. Na przykład, powinnaś unikać latania, gdy masz nadwagę i podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zapobiec chorobie lotniczej. Twój lekarz może również udzielić ci innych wskazówek zdrowotnych, które mogą pomóc uczynić twoją podróż bardziej komfortową.

Przede wszystkim porozmawiaj z lekarzem o tym, czy możesz latać przed datą wymagalności. Podczas gdy ciąża może być bardzo ekscytująca, ryzyko pójścia do porodu podczas lotu jest wyższe po 37 tygodniach lub 32 tygodniach w przypadku bliźniąt. Niektóre linie lotnicze nie pozwolą ci latać podczas trzeciego trymestru, więc sprawdź z linią lotniczą, aby upewnić się, że nadal możesz wejść do samolotu. Jeśli jesteś już po trzecim trymestrze, lekarz może zażądać notatki lekarskiej lub listu położnej potwierdzającego termin porodu i to, że prawdopodobnie nie wystąpią żadne komplikacje.

Konsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady na temat latania podczas ciąży. Komercyjne podróże lotnicze są bezpieczne dla większości kobiet w ciąży do 36 tygodnia ciąży. Jednak należy sprawdzić z OB-GYN, aby upewnić się, że Twoja ciąża jest zdrowa. Ciężarna załoga samolotu może również potrzebować dodatkowych porad zdrowotnych z działu medycyny pracy. Należy również wziąć pod uwagę długość lotu. Większość linii lotniczych ogranicza latanie po 36 tygodniach, więc najlepiej latać w drugim trymestrze, jeśli jesteś elastyczna z terminem porodu.

Ogólnie rzecz biorąc, latanie w czasie ciąży jest bezpieczne, jeśli nie jesteś blisko terminu porodu lub nie masz żadnych komplikacji. Niezależnie od wieku ciążowego, należy skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej przed zarezerwowaniem lotu. Powinnaś również wziąć pod uwagę zasady linii lotniczych dotyczące latania w czasie ciąży, ponieważ mogą one ulec zmianie bez uprzedzenia. Należy również pamiętać, że latanie może być niewygodne w czasie ciąży, ale nie jest niemożliwe, jeśli przestrzega się kilku podstawowych wytycznych.

Przeczytaj:  Makijaż dla 45-letniej kobiety - o czym należy pamiętać?

Wymagana dokumentacja

Możesz latać samolotem, jeśli jesteś w ciąży bez komplikacji, o ile masz zwolnienie lekarskie datowane na co najmniej dziesięć dni przed lotem. Jednakże, jeśli jesteś po 36 tygodniu ciąży, możesz nie być w stanie wejść na pokład samolotu. Aby lecieć liniami Hawaiian Airlines, musisz przedstawić zaświadczenie lekarskie z datą co najmniej 48 godzin przed lotem. Podobnie Ryanair wymaga zaświadczenia lekarskiego na co najmniej 48 godzin przed odlotem. Możesz też polecieć liniami Japan Airlines bez świadectwa lekarskiego. Możesz jednak zostać poproszona o siedzenie w rzędzie wyjścia awaryjnego podczas lotu.

Poza zaświadczeniem lekarskim, powinnaś zabrać ze sobą również ważną dokumentację. Kilka linii lotniczych ma specjalne zasady dla ciężarnych pasażerów i należy je sprawdzić przed rezerwacją biletu. Sprawdź stronę internetową linii lotniczych i zadzwoń do działu obsługi klienta. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby bezpiecznie latać z dzieckiem! Podczas lotu nie zapomnij zabrać ze sobą listy leków i ważnych numerów telefonów.

Ogólnie bezpieczne jest latanie samolotem w czasie ciąży, o ile nie masz żadnych komplikacji medycznych. Ciężarna pasażerka może latać do 28 tygodnia ciąży, jeśli nie nosi więcej niż jedno dziecko. Do podróży po tym okresie konieczne jest zaświadczenie od jej lekarza lub położnej. Latanie przez środek ciąży może być ryzykowne, jeśli nosisz wieloraczki. Na szczęście istnieją niektóre linie lotnicze, które pozwalają pasażerom latać do 32. tygodnia ciąży – Ryanair pozwala kobietom w ciąży podróżować do ostatniego miesiąca.

Chociaż latanie w czasie ciąży jest ogólnie bezpieczne, należy najpierw skonsultować się z dostawcą usług zdrowotnych przed zarezerwowaniem lotu. Podczas gdy American Airlines może wymagać zaświadczenia lekarskiego, Delta Airlines nie. Różne linie lotnicze mają różne polityki dotyczące kobiet w ciąży z jednym lub wieloma dziećmi. British Airways zezwala na podróżowanie z jednym dzieckiem do 36. tygodnia, a z wieloma dziećmi do 32. tygodnia. Istnieją również specjalne wymagania dla ciężarnych załóg lotniczych.

Wskazówki, aby pozostać nawodnionym podczas lotu

Jeśli oczekujesz, istnieje kilka wskazówek, aby pozostać nawodnionym podczas lotu. Po pierwsze, pij dużo wody. Kobiety w ciąży są już narażone na infekcje dróg moczowych, które mogą być nasilone przez odwodnienie. Butelka na wodę wielokrotnego użytku może pomóc w utrzymaniu ich nawodnienia. Upewnij się również, że wypijesz co najmniej jedną szklankę wody przed każdym posiłkiem. Będziesz również musiał pić dużo wody podczas gotowania w gorącej kuchni.

Kobiety w ciąży są narażone na ryzyko odwodnienia, więc przynieś dużo wody, napoje zastępujące elektrolity i pożywne przekąski. Porozmawiaj z lekarzem o lekach na niepokój lub nudności, które możesz przyjmować bez szkody dla nienarodzonego dziecka. Jeśli planujesz nosić torbę podręczną, zabierz ze sobą butelkę z wodą, aby nawodnić się w podróży. Pamiętaj jednak, aby opróżnić ją przed przejściem przez ochronę.

Picie dużej ilości wody może pomóc utrzymać uczucie energii i komfortu. Pij dużo płynów, w tym zwykłą wodę i soki, a także herbaty ziołowe, dużo owoców i warzyw oraz napoje niskokaloryczne. Ponadto, upewnij się, że nosisz pończochy lub skarpety kompresyjne. Wreszcie, noś wygodne ubrania i luźne warstwy. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, upewnij się, że pasy bezpieczeństwa zapinają się nisko na Twoich kościach biodrowych.

W ciąży unikaj słonych i przetworzonych pokarmów. Powietrze w samolocie jest odwadniające, a jedzenie zbyt dużej ilości sodu może zwiększyć ryzyko wypadku. Pij dużo wody, gdy jesteś w ciąży i pakuj produkty bogate w błonnik, zdrowe tłuszcze i chude białko. Pełnoziarniste krakersy są świetną opcją do schrupania podczas lotu. I nie zapomnij o odpoczynku podczas podróży.

Woda jest najważniejszym składnikiem odżywczym podczas ciąży, więc picie wody jest niezbędne. Spróbuj zdobyć większą butelkę, gdy przejdziesz przez bezpieczeństwo. Kiedy już kupisz największą butelkę, napełnij swój kubek wodą. Chociaż nie zastąpi to jedzenia, zapobiegnie poważnemu załamaniu głodu. Jeśli to możliwe, zabierz ze sobą butelkę wody. Nawet jeśli nie planujesz jej używać, pamiętaj, aby zabrać ją ze sobą i trzymać w pobliżu.Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top