Co jest lepsze – płyn pod prysznic czy klasyczne mydło?

Co jest lepsze - płyn pod prysznic czy klasyczne mydło?

Co jest lepsze dla skóry – płyn pod prysznic czy klasyczne mydło? Odpowiedź zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli chcesz używać mydła w płynie, wybierz takie, które ma formułę złuszczającą. Możesz też wybrać mydło ekologiczne. Mydła do ciała, które są wykonane z organicznych składników są lepsze dla Twojej skóry. Możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i budżetu. Oto niektóre z zalet i wad stosowania każdego z nich.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z naszemalopolskie.pl

Mydło barowe

Pomimo różnych zastosowań, mydła barowe i płyn pod prysznic oba skutecznie oczyszczają skórę. Oba są stworzone z tych samych składników – ale jedno ma wiele zalet nad drugim. Mydła w kostce mają zazwyczaj wyższe pH niż mydła w płynie. Oznacza to, że mydła w kostce mogą wysuszać skórę bardziej niż mydła w płynie – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu . Sucha skóra jest niewygodna w użyciu i goi się wolniej niż skóra nawilżona. Z drugiej strony, mydła w płynie mają zwykle neutralny poziom pH i dlatego są milsze dla wrażliwej skóry.

Mydła do ciała zawierają składniki nawilżające niż mydła barowe, dlatego są preferowane dla osób o suchej lub wrażliwej skórze. Mydła barowe to stałe środki myjące wykonane z tłuszczów zwierzęcych lub roślinnych. Usuwają one ze skóry brud, łój, oleje i pot. Mydła barowe zawierają również środki powierzchniowo czynne, które pomagają rozproszyć te oleje, aby woda mogła je łatwo zmyć. Składniki te mają pozytywny wpływ na strukturę skóry.

Płyn pod prysznic

Jest wiele powodów, aby używać płynu pod prysznic zamiast klasycznego mydła. Mydło w kostce i żel pod prysznic zarówno myją ciało, ale płyn pod prysznic zapewnia większe nawilżenie. Dzieje się tak dlatego, że płyny do mycia ciała zawierają zwykle emolienty (zwane też środkami zmiękczającymi skórę), które sprzyjają jej nawilżeniu. Bardziej zaawansowane formuły zawierają emulgowane petrolatum, które jest powszechną maścią na skórę, która może poprawić suchość.

Oprócz zwiększenia ryzyka rozwoju drobnoustrojów, źródła żywności mogą zawierać składniki, które powodują infekcje i choroby. Być może już wiesz, że bakterie i grzyby mogą sprawić, że będziesz chory, jeśli są obecne w twoim mydle. Gdy ważne jest rozcieńczenie, używaj wody destylowanej, pochodzącej z odwróconej kosmozy lub deszczówki. Woda pitna może zawierać minerały, które zmniejszą ilość piany. Może to zmniejszyć poziom komfortu podczas brania prysznica.

Przeczytaj:  Podróż samolotem - co zabrać w bagażu podręcznym

Płyn do mycia ciała

Największa różnica między płynem do mycia ciała a płynem pod prysznic leży w tym, jak bardzo są one nawilżające. Żele pod prysznic są doskonałe dla osób o tłustej skórze, ponieważ mogą usunąć nadmiar sebum i zanieczyszczenia. Z drugiej strony, płyny do mycia ciała są dobre dla skóry suchej, ponieważ zawierają substancje nawilżające, w tym emolienty i kwasy tłuszczowe. Ponadto, nowsze formuły zawierają technologię, która dostarcza emulgowane petrolatum do skóry, co może pomóc złagodzić suchość.

Choć myjki do ciała są często bardziej nawilżające niż mydła w kostce, nadal należy uważnie czytać etykiety, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Ogólnie rzecz biorąc, płyny do mycia ciała są łagodniejsze i bardziej odżywcze, zwłaszcza jeśli masz skórę wrażliwą na substancje zapachowe. Jednak lista składników mydeł do ciała i żeli pod prysznic jest zazwyczaj bardziej rozbudowana niż w przypadku środków do mycia w kostce, co może sprawić, że będą one lepszym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze.

Mydło organiczne

Mydła organiczne są bardziej przyjazne dla środowiska niż klasyczne płyny pod prysznic. Produkty organiczne są wolne od szkodliwych substancji chemicznych i innych składników, które mogą powodować alergie i zaburzać pracę hormonów. Są też bardziej biodegradowalne, co czyni je bezpieczniejszymi w użyciu pod prysznicem. Kolejną zaletą produktów organicznych jest to, że mogą one leczyć choroby skóry. Zawierają one naturalne składniki, które mogą pomóc w ukojeniu i nawilżeniu skóry. A ponieważ mają mniej składników, mają tendencję do trwania dłużej.

Składniki w mydłach organicznych są zwykle proste. Większość naturalnych marek używa tylko składników pochodzenia roślinnego, choć smalec jest nadal szeroko stosowany w tradycyjnej produkcji mydła. Oznacza to, że mydła organiczne są bardziej przyjazne dla skóry i mniej prawdopodobne, że spowodują podrażnienia. Wiele marek organicznych jest bezzapachowych, co jest idealne dla osób o wrażliwej skórze. Mydła organiczne są również produkowane z najlepszych składników. Mydła te są również znacznie bezpieczniejsze niż ich klasyczne odpowiedniki.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top