Jak dbać o kręcone włosy?

10 Gru 2012 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Loki choć są marzeniem wielu kobiet, zwłaszcza o prostych włosach, mogą sprawiać wiele kłopotów. Najlepiej wiedzą o tym same ich posiadaczki, które co rano muszą je rozczesywać, walczyć z ich puszeniem i borykać się z ich układaniem. Na szczęście odpowiednie cięcie i kosmetyki mogą podkreślić ich piękno oraz zlikwidować pojawiające się niedogodności.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Poskromienie niesfornych loków warto zacząć od doboru fryzury. Oczywiście należy wybrać ją do kształtu twarzy, ale też nie powinna być ona zbyt krótka. Im bowiem loki będą krótsze, tym bardziej będą się kręcić. Najlepiej więc, żeby włosy były półdługie lub długie i odpowiednio, warstwowo wycieniowane. Oczywiście należy też zadbać o końcówki. W żadnym wypadku nie powinny się rozdwajać oraz być przesuszone. Jeśli pomimo strzyżenia nadal nie będą się układać trzeba odżywiać je odpowiednimi maseczkami, a także odżywkami.

Kluczem do pięknie wyglądających loków jest ich odpowiednie nawilżenie. Konieczne będzie używanie kosmetyków przeznaczonych do suchych i zniszczonych włosów. Dzięki nim loki przestaną się puszyć. Pomocne będą również preparaty wygładzające oraz nabłyszczające. Obecnie w sklepach dostępne są specjalne linie kosmetyków do kręconych włosów. Za ich pomocą kompleksowo zadba się ładny wygląd nawet najniesforniejszych loków.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Stylizując kręcone włosy należy pamiętać, aby nakładać na nie równomiernie kosmetyki. Dobrze jest podzielić je na kilka części i dopiero potem wcierać lub spryskiwać je odpowiednimi środkami. Oczywiście, jeśli przesadzi się z ilością kosmetyków loki posklejają się i nie będą wyglądały naturalnie. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie przepadają za swoimi sprężynkami, będzie natomiast wybór kosmetyków do prostowania włosów. Różne ich rodzaje kupi się między innymi na www.okazje.info.pl.

źródło: kobiecezasady