Cukier – słodkie źródło piękna

06 Gru 2012 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Cukier – krzepiące kryształki osładzające życie, ale też środek szeroko stosowany w pielęgnacji skóry. Jego wyjątkowe właściwości odkryto przed wieloma stuleciami. W czym tkwi jego cudowna moc? A także jak go wykorzystywać? Odpowiedź ukrywa się w trzech słowach.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Peelinguje

Zbudowany z kryształków cukier ma doskonałe właściwości złuszczające. W naturalny sposób oczyści skórę i usunie zrogowaciały naskórek. Poza tym taki peeling nie podrażnia skóry, a także nie uczula. Obecnie niemal w każdym sklepie kosmetycznym znajdzie się co najmniej kilka produktów na bazie właśnie tej substancji.

Depiluje

Szklanka cukru, woda i sok z cytryny wystarczą, aby przeprowadzić szybką depilację. Powstała z nich pasta cukrowa znana jest od wieków i z powodzeniem stosuje się ją w dzisiejszych gabinetach kosmetycznych. Usuwanie niechcianych włosów tą metodą zwłaszcza w domowym zaciszu jest znacznie tańsze od depilacji piankami czy żelami. Oprócz tego pasta cukrowa nie powoduje uczuleń i nie wpływa negatywnie na stan skóry.

źródło zdjęcia: shintai.com.pl

Nawilża

Cudowną właściwością cukrów jest ich zdolność do utrzymywania wilgotności. Polisacharydy, czyli cukry złożone i proksylan – cukier otrzymywany z drzewa bukowego potrafią wiązać wodę i dobroczynne substancje w naskórku. Kosmetyków z tymi substancjami powodują lepsze nawilżenie skóry, zwiększenie jej jędrności. Dodatkowo proksylan stymuluje wytwarzanie kolagenu więc kosmetyki z tą substancją poprawiają gęstość oraz napięcie skóry.

źródło: kobiecezasady