Skuteczne metody na zmniejszenie porów

30 Lis 2012 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Z problemem powiększonych porów borykają się zazwyczaj kobiety mające tłustą lub przetłuszczającą się cerę. Nierówności i wgłębienia na skórze mogą być również wynikiem problemów hormonalnych, złej pielęgnacji twarzy i wrodzonych tendencji. Jak odzyskać gładką i zdrowo wyglądającą cerę? Wystarczy zastosować kilka zabiegów i odpowiednio pielęgnować skórę twarzy.

źródło zdjęcia: wizaz.pl

Wybieraj odpowiednie kosmetyki

Aby powstrzymać wydzielanie się łoju warto stosować kosmetyki, w skład których wchodzi kwas salicylowy, mlekowy albo glikolowy. Kiedy pory są rozszerzone nie powinno stosować się pudru w kamieniu, ponieważ tylko je on podkreśli. Lepiej wybrać lekki puder sypki.

Oczyszczaj twarz

Złuszczanie naskórka pomoże oczyścić pory z nadmiaru łoju, a także usunie zrogowaciały naskórek. Dzięki temu skóra będzie odświeżona i gładka. Peeling najlepiej wykonywać raz w tygodniu. Do codziennego oczyszczania używaj żelów antybakteryjnych i toników. Przemywaj nimi twarz rano i wieczorem. Makijaż najlepiej zmywać płynami micelarnymi. Delikatnie, ale skutecznie usuną nieczystości oraz dokładnie oczyszczą twarz. Nie można zapominać też o stosowaniu kremów nawilżających mających lekką i nietłustą konsystencję. Przesuszona i podrażniona skóra będzie bowiem produkowała jeszcze większą ilość łoju zatykającego pory.

źródło zdjęcia: iwos.pl

Rób parówki

Prostym i skutecznym sposobem na rozszerzone pory jest tzw. parówka. Do dużego naczynia wystarczy wlać gorącej wody i przez około 10 należy nachylać nad nim twarz. Para wodna oczyści skórę z tłuszczu oraz brudu. Po zabiegu warto schłodzić skórę kostką lodu lub umyć ją zimną wodą. W ten sposób pory zamkną się, a cera będzie promienna i odświeżona.

Stosuj maseczki

Widoczność porów zmniejszy się również po zastosowaniu maseczek z zieloną glinką. Dzięki nim skóra stanie się jędrna i świeża.W sklepach można dostać także maseczki polskich producentów, które mają za zadanie wygładzićskórę i ściągnąć pory.

źródło zdjęcia: milionkobiet.pl

źródło: kobiecezasady