Sposoby na piękną cerę zimą

26 Lis 2012 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady, Uroda

Mrozy a także ostre słońce odbijające się od śniegu to nie jest to, co kobieca cera lubi najbardziej. Niekorzystne czynniki atmosferyczne mogą sprawiać, że skóra będzie zanadto wysychać, a naczynka znajdujące się bezpośrednio pod nią – pękać. Dlatego też zimą trzeba szczególnie zadbać o swoją twarz. Jak? Oto kilka prostych rad.

Kremy natłuszczające

źródło: we-dwoje.pl

Aby zabezpieczyć skórę twarzy przed dużym mrozem należy przede wszystkim zastosować natłuszczające, tłuste bądź półtłuste kremy. Nakładajmy je jednak nie przed samym wyjściem a na noc, kiedy to wypoczęte ciało może lepiej wchłonąć pożądane składniki.

Makijaż

źródło: mowimyjak.pl

Makijaż to nie tylko coś, co ładnie wygląda, ale też coś, co chroni twarz. Dzięki warstwie ochronnej, jaką on tworzy, buzia otrzymuje dodatkową „kołderkę”. Zimą więc nie zapominaj o nakładaniu podkładu i pudru.

Nawilżające maseczki

źródło: mowimyjak.pl

Wysychanie skóry wiąże się z tym, że może się ona łuszczyć i piec. Takie reakcje ściśle wiążą się z nagłymi skokami temperatur, o które zimą naprawdę nie jest trudno (np. wychodząc z ciepłego domu na mroźny dwór). Ukojeniem dla poddanej takim czynnikom cery będzie nawilżająca maseczka.

Balsamy do ust

źródło: wizaz.pl

Skóra znajdująca się na ustach jest wyjątkowo delikatna. Przed wyjściem z mieszkania nie zapomnij więc posmarować jej specjalnym balsamem czy pomadką ochronną. Dobrze, jeśli kosmetyki te będą posiadały w swoim składzie wosk pszczeli, masło shea czy filtr UV.

Peelingi

źródło: peeling.pl

Suchy, łuszczący się naskórek pozbawia twarz blasku. Aby go odzyskać, raz w tygodniu skorzystaj z dobrodziejstwa peelingu. Nie wykonuj go jednak częściej, gdyż skóra musi mieć czas na odbudowywanie się. Inaczej będzie skora do poddawania się wpływowi „zimowych” czynników.