Sposób na ombre hair od L’Oreal

22 Lis 2012 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Uroda

Ombre (fr. cień) to sposób farbowania włosów, w którym końcówki rozjaśnia się tak, aby całość wyglądała naturalne. Ten trend fryzjerski nazywany jest też brond, ponieważ brązowe u nasady włosy stopniowo mają przechodzić do blondu.

źródło zdjęcia: L’Oreal

Włosy zafarbowane w stylu ombre  doskonale odmładzają i wprowadzają nieco innowacji do fryzury. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdej kobiecie będzie w nich do twarzy. Najlepiej, aby włosy były długie, gęste i lekko kręcone lub falowane. Przed koloryzacją trzeba też zadbać o odpowiednie wycieniowanie włosów i wypielęgnowanie końcówek.

Jeśli włosy szybko się przetłuszczają ombre hair tylko to wypukli. Najgorzej będą oczywiście wyglądały włosy tuż przy skórze głowy. Natomiast włosy czarne i siwe będą wymagały comiesięcznego farbowania odrostów. Przed rozjaśnianiem trzeba będzie bowiem nadać im najpierw brązowy kolor, co zaskutkuje po krótkim czasie odrostami.

źródło zdjęcia: reallyree.com

Ombre hair najlepiej zrobić u profesjonalnego fryzjera, który dobierze odpowiednią tonację i przygotuje włosy pod koloryzację. Na rynku pojawiły się jednak ostatnio farby do samodzielnego farbowania. L’Oreal Préfèrence Wild Ombres dostępna jest w 3 odcieniach: dla włosów ciemnych, średnich i blond. Dzięki dołączonej do farby specjalnej szczoteczce produkt zostanie odpowiednio rozprowadzony i uzyska się efekt stopniowego cieniowania. Cały zestaw L’Oreal do wykonywania Ombre hair można kupić na Okazje.info.

źródło: kobiecezasady/L’Oreal