Świąteczny makijaż od Guerlain isnpirowany Dalekim Wschodem

31 Paź 2012 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Nowości

fot. guerlain

Zbliża się ten okres w roku, kiedy niemal wszystkie marki kosmetyczne wprowadzają na rynek limitowane kolekcje. Nie inaczej jest w przypadku marki Guerlain – już niedługo pojawi się ich świąteczna linia kosmetyków do makijażu.

Dyrektor kreatywny makijażu Guerlain – Olivier Echandemaison – przy tworzeniu kolekcji inspirował się zapachem stworzonym w 1929 roku przez Jaccques’a Guerlaina. Słynne LIU  – czyli kompozycja kwiatowo-aldehydowa, stało  się wzorem dla nowej kolekcji kolorowych kosmetyków. Wszystkie odcienie złota, czerwone pomadki i czarne kreski na powiece mają stanowić makijażowe ucieleśnienie znanych perfum.

fot. guerlain

Można powiedzieć, iż świąteczna kolekcja LIU to metainspiracja – Echandemaison sięgnął do korzeni firmy i w ten sposób stworzył bardzo spójną, szlachtną linię. Zapach LIU powstał dzięki inspiracji samego Guerlain’a operą Pucciniego „Turandot”. Kosmetyki do makijażu nawiązują do tej pierwotnej inspiracji (poszczególne produkty noszą imiona głównych postaci opery) i uzupełniają ją o elementy klasyczne dla Dalekiego Wschodu. Najbardziej do perfum z lat trzydziestych nawiązuje puder w sprayu do twarzy i ciała – czarny szklany flakon w formie przypominającej puszkę do herbaty oraz złote zdobienia niemal do złudzenia przypominają oryginalną butelkę z perfumami LIU.

for. guerlain

Twarzą kolekcji, którą będzie można znaleźć w perfumeriach od listopada 2012 r.  została modelka Natalia Vodianova.

Najpopularniejsze tusze do rzęs w Okazje.info – styczeń 2013

ProduktUdział w top20
Zdjęcie LOREAL TUSZ TELESCOPIC CARBON BLACK
LOREAL TUSZ TELESCOPIC CARBON BLACK

0 opinii

Zdjęcie Max Factor False Lash Effect- Tusz do rzęs black
Max Factor False Lash Effect- Tusz do rzęs black

1 opinia