Zaczerwienienia na skórze – jak leczyć, by je skutecznie wyleczyć?

01 Lut 2019 | Autor: | Kategoria: Nowości, Polecane, Uroda, Zdrowie

usuwanie zaczerwienień skórnych klinika miracki warszawaZaczerwienienia na skórze to problem, z którym w ciągu całego życia spotyka się każdy z nas. Może go wywołać nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrany kosmetyk czy długotrwały kontakt ze słońcem. Jeśli zaczerwieniania skóry zdarzają się sporadycznie, nie ma powodu do zmartwień. Co innego w przypadku, gdy jest to problem, który cały czas nawraca lub utrzymuje się na skórze na stałe. Jak wtedy radzić sobie z zaczerwienieniami, aby je skutecznie wyleczyć? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki podpowiadamy, jak ujarzmić zaczerwienioną skórę twarzy!

Krem na zaczerwienienia twarzy – czy to wystarczy?

Jednym ze sposobów leczenia zaczerwienień na skórze jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Dermatolodzy zazwyczaj zalecają w takich przypadkach stosowanie delikatnych i hipoalergicznych kosmetyków z apteki, które wykazują działanie łagodzące i mają w swoim składzie mniejszą ilość drażniących substancji niż produkty z drogerii. Czasem odpowiednia pielęgnacja skóry okazuje się wystarczająca, aby całkowicie wyleczyć problem zaczerwienień. Jeśli jednak utrzymują się na skórze mimo zastosowanych kosmetyków, należy czym prędzej podjąć odpowiednie leczenie. Utrzymujący się na skórze rumień może doprowadzić do problemu pękających naczynek czy trądziku różowatego, których leczenie okazuje się jeszcze trudniejsze. Dermatolog może wdrożyć specjalistyczne leczenie farmakologiczne lub zaproponować nam leczenie przy pomocy nowoczesnych metod z zakresu medycyny estetycznej.

Jak leczyć zaczerwienienia? Laser na czerwone krostki i plamki

Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki rekomendują leczenie utrzymujących się zaczerwienień na skórze przy pomocy innowacyjnych urządzeń laserowych, w szczególności lasera Cutera Excel V, który został stworzony specjalnie z myślą o usuwaniu zmian o charakterze naczyniowym – zarówno zaczerwienień czy rumienia, jak i trądziku różowatego, pękających naczynek, a nawet żylaków! Zabieg przy pomocy tego urządzenia charakteryzuje minimalna inwazyjność i wysoka skuteczność – w odróżnieniu od leczenia farmakologicznego czy domowej pielęgnacji, możemy nie tylko zredukować problem zaczerwienień, lecz także pozbyć się go w całości. W wyniku przeprowadzonego zabiegu lub serii zabiegów możemy spodziewać się efektu likwidacji zmian naczyniowych i jednolitego kolorytu skóry. Laser zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo podczas przeprowadzanej terapii – zastosowanie specjalnej głowicy chłodzącej zmniejsza ryzyko poparzenia i ogólny dyskomfort związany z zabiegiem. Bardzo ważne jest także to, że laser działa wybiórczo na zmiany naczyniowe, pozostawiając okoliczne tkanki w stanie nienaruszonym.

Kilka słów na temat lasera Cutera Excel V od specjalistów z Kliniki Miracki

Według lekarzy ze wspomnianej Kliniki Miracki Cutera Excel V to jeden z najnowocześniejszych laserów wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Cechuje go znacznie większa skuteczność i bezpieczeństwo stosowania niż w przypadku starszych systemów laserowych. Siła impulsu lasera Cutera trzykrotnie przewyższa moc starszych laserów, zaś chłodząca głowica zabiegowa zmniejsza wszelkie uciążliwe dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Usuwanie naczynek odbywa się w sposób błyskawiczny bez pozostawienia na skórze pacjenta jakichkolwiek śladów, np. blizn czy przebarwień. Dodatkowo działanie lasera sprawia, że w miejscu leczenia zmian naczyniowych rozpoczyna się proces tworzenia nowego i zdrowego naskórka.

Więcej informacji na temat leczenia zaczerwienień na skórze laserem Cutera Excel V znajdziesz na stronie:  https://klinikamiracki.pl/cutera-excel-v/