Brazylia – kraj pełen barw i niesamowitych atrakcji!

31 Lip 2018 | Autor: | Kategoria: Uncategorized

Brazylia jest idealnym celem na zagraniczne wojaże. Jest to barwny i interesujący kulturowo kraj, łączący tradycje rdzennych mieszkańców z tradycjami europejskimi. Zabierzemy Was w niesamowitą podróż, która na zawsze zostanie w Waszej pamięci!

brazylia

Rio de Janeiro – poczuj magię tego miasta!

Waszą wyprawę rozpoczniecie w barwnym Rio de Janeiro. Odpoczniecie na słynnej Plaży Copacabana, gdzie będziecie mogli pluskać się w ciepłej, lazurowej wodzie. Polecamy również inne plaże, na przykład: Ipanema i Leblon. Udacie się też do pięknego ogrodu botanicznego, założonego w 1808 roku. Obecnie jest on największym tego typu miejscem w Ameryce Południowej. Ma sporą powierzchnie 140 hektarów i zawiera 6 tysięcy gatunków roślin. Co niezwykłe, aż 900 z nich to różne odmiany palm. Przespacerujecie się także legendarną Aleją Palm Królewskich.

Miejscem, które jest częstym celem wycieczek są słynne schody Escadaria Selaron. Chilijski artysta, Jorge Selarona układał je i projektował przez wiele lat. Obecnie są jednym z symboli miasta.

Warto odwiedzić również Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych. Mieści się ono w centrum miasta i posiada imponujące zbiory dzieł sztuki, które wyszły spod ręki artystów brazylijskich i europejskich. Muzeum posiada aż 18 tysięcy prac, w tym wiele przywiezionych z Europy jeszcze w XIX wieku. Również w centrum znajduje się słynny Sambodrom. Jest dostępny dla zwiedzających również poza karnawałem.

Punktem obowiązkowym będzie figura Chrystusa Zbawiciela, robiąca niesamowite wrażenie na każdym turyście. Odwiedzicie także Głowę Cukru gwarantującą najpiękniejsze widoki na miasto i okolicę.

Zwiedzanie zabytków i interesujących miejsc, pozwoli Wam na przyjrzenie się życiu ulicy i wczuciu się w klimat miasta. Uliczne pokazy samby i wieczorne potańcówki w małych knajpkach przy szklaneczce caipirinhy wprawią Was w wyjątkowy nastrój.

Podróż po Brazylii

Z Rio wyruszycie do Iguazu, w pobliżu którego leżą znane na całym świecie wodospady. Znajdują się one na granicy Brazylii z Argentyną. Największy z nich posiada nazwę „Diabelska Gardziel” i mierzy 82 metrów wysokości.

Kolejnym etapem podróży będzie Manaus. Będziecie mogli nocować w eco-lodge’u w prawdziwszej dżungli. To świetna baza wypadowa na wycieczki w różne rejony dżungli. Będziecie podziwiać piękno przyrody i bogactwo świata zwierząt. Miejsce, w którym będziecie mieć nocleg posiada wspaniały klimat. To idealna okazja do skosztowania tradycyjnych posiłków w malowniczych okolicznościach przyrody. Wyruszycie też na przejażdżkę łodzią, podczas której przy odrobinie szczęścia spotkacie najprawdziwszego aligatora.

Piękny Salvador

Po amazońskich przygodach zabierzemy Was do Salvadoru. Jest to dawna stolica Brazylii, z czasów kiedy tereny te były kolonią Portugalii. Miasto to jest prawdziwą perłą architektury. Idealnie kompilują się tu kultury etniczne z europejskimi elementami tradycji. Podziw budzą niewątpliwie XVII- i XVIII-wieczne budowle zarówno świeckich jak i sakralnych. Często odbywają się tu barwne imprezy. Będziecie mogli tańczyć przy dźwiękach bębnów i cieszyć się salwadorską fiestą.

Chwilę oddechu po intensywnej podróży zapewni Wam sielska plaża, pełna słońca i szumu fal. Brazylijskie plaże, na które Was zaprosimy zaskakują swoją czystością i naturalnością. Będziecie mogli poleżeć w słońcu, bądź w cieniu, zdrzemnąć się, poczytać ulubioną książkę. Będziecie też mogli zagrać w piłkę plażową, popływać. Istnieje również możliwość wynajęcia łódki i wybranie się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża.

Wieczorem koniecznie wybierzcie się na pokaz capoeiry, mistycznej ceremoni vodoo – candemble. Wiąże się ona z zachodnioafrykańskimi wierzeniami animistycznymi, które przywieźli tu niewolnicy sprowadzeni przez kolonizatorów.

Piękna Brazylia zaprasza

Podróż do Brazylii będzie dla Was wspaniale spędzonym czasem i możliwością odpoczynku. Poznacie egzotyczną kulturę i dziką przyrodę. Opalicie się na rajskich plażach i przetańczycie całe noce w gorących brazylijskich rytmach. I najważniejsze: spotkacie serdecznych i życzliwych ludzi. Skontaktujcie się z nami a my zabierzemy Was z sobą do Brazylii!

http://planetescape.pl/