Jak wybrać praktyczny i modny stół do jadalni?

24 maja 2018 | Autor: | Kategoria: Dla domu, Inspiracje, Nowości, Polecane, Porady

Mnóstwo osób zastanawia się w jaki sposób zaaranżować stół w jadalni, a także jak urządzić jadalnię. Czy powinna znajdować się w salonie czy kuchni? Należy zdawać sobie sprawę, że zarówno wybranie stołu do jadalni jak i jej urządzenie będzie zależało nie tylko od wielkości, ale również kształtu danego pomieszczenia, liczby domowników, a także oświetlenia.Jak wybrać praktyczny i modny stół do jadalni?

 

 

Jaki stół do jadalni wybrać?

– rozkładany stół do jadalni

Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie oczywiście rozkładany stół do jadalni, ponieważ jego powierzchnia może być zmieniana w zależności od potrzeb. Rozkładany stół wymaga jedynie odpowiednio dużo miejsca. Warto również zdawać sobie sprawę, ze na wygodny i rozkładany stół z krzesłami na osiem osób, potrzebne będzie 12 m². Rekomenduje się by stół był odsunięty od ścian i mebli na przynajmniej 60 cm. 

– okrągły stół do jadalni

Okrągły stół do jadalni będzie zajmował optycznie mniej miejsca w porównaniu do rozkładanego. Stół okrągły bardzo dobrze prezentuje się na środku pomieszczenia, a zdecydowanie gorzej w kącie. Dodatkowo ogromną zaletą okrągłego stołu jest podział miejsc, który powoduje, że wszystkie są tak samo ważne. 

– stół prostokątny

Stół prostokątny jest znacznie bardziej uniwersalny w porównaniu do okrągłego. Można umiejscowić go zarówno w narożniku pomieszczenia, jak i na jego środku. Należy jednak podkreślić, że miejsca przy stole prostokątnym nie będą równoważne, a ostre kanty mogą przeszkadzać przy obchodzeniu meble dookoła. Jak wybrać praktyczny i modny stół do jadalni?

 

Jak dopasować stół do stylu wnętrza?

 

Stół musi pasować nie tylko do kształtu jadalni, ale także stylu wnętrza. Nie można zapomnieć, że stół w jadalni powinien stanowić bardzo wygodne miejsce do codziennego spożywania posiłków. Wpływ na wkomponowanie danego stołu w otoczenie będą decydować jest stylistyka, kolor, a także wykorzystany materiał. Do klasycznych jadalni rekomenduje się wybrać bogato ozdobiony stół w jednolitym ubarwieniu, z kolei w nowoczesnych jadalniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, które będą łączyły w swojej konstrukcji różną kolorystykę i materiały. Jak wybrać praktyczny i modny stół do jadalni?

 

Należy koniecznie pamiętać, że bez względu na wnętrze, ogromne znaczenie będzie miała funkcja rozkładania stołu w jadalni. W ten sposób wielkość stołu będzie mogła zostać dopasowana do liczby gości, o czym zostało wspomniane już wcześniej. Najlepszym możliwym wyborem stołu do jadalni będą Meble ForteRóżnorodność stołów w ofercie firmy spowoduje, że każdy domownik odnajdzie swoje miejsce w jadalni.