Jak czyścić pędzle do makijażu?

22 Paź 2012 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Pędzle do makijażu pozwalają wykonać perfekcyjny make-up w szybki i łatwy sposób. Aby jednak służyły nam przez długi czas trzeba je systematycznie czyścić. Poza tym osadzają się na nich zanieczyszczenia i bakterie, które mogą zaszkodzić zwłaszcza osobom mającym kłopoty z cerą. Dlatego pędzle do podkładu należy czyścić zaraz po użyciu, te zaś, którymi nanosi się puder, cienie i inne sypkie kosmetyki można myć raz w tygodniu.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Istnieją dwa sposoby oczyszczania pędzli do makijażu. Najszybciej wyczyścić je nasączając chusteczkę higieniczną preparatem do dezynfekcji pędzli. Potem trzeba tylko pocierać o nią włosiem aż pędzel stanie się zupełnie czysty.

Można także urządzić pędzlom kąpiel. Do pojemnika należy dodać trochę ciepłej wody i szamponu używanego do włosów lub przeznaczonego tylko do czyszczenia pędzli. Następnie zmoczony przedmiot pociera się w górę i w dół o rękę. Po wypłukaniu należy wycisnąć nadmiar wody i pozostawić go do wyschnięcia. Co istotne pędzli nie można suszyć na grzejniku czy przy użyciu suszarki. Najlepiej położyć je na stole w taki sposób, aby włosie wystawało poza jego blat.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Starannie wyczyszczone pędzle do makijażu będą sprężyste i umożliwią wygodną oraz higieniczną aplikacje kosmetyków. Po pewnym czasie lepiej niż czyścić jest kupić nowy pędzel. Zarówno drogerie tradycyjne, jak i serwisy internetowe takie jak Okazje.info oferują naprawdę sporą ilość pędzli w niskich cenach, jest więc z czego wybierać.