Akcesoria do gotowania – garnki elektryczne i parowary

18 Lis 2017 | Autor: | Kategoria: Dla domu

Lodówka, kuchenka, zmywarka, sokowirówka – to nie jedyne urządzenia, które naprawdę są przydatne w kuchni. Wśród tych najbardziej niezbędnych nie powinno też zabraknąć pozostałych akcesoriów do gotowania. Doskonale sprawdzą się komplety garnków i patelni elektrycznych oraz parowary. Jeśli decydujesz się na urządzenia wielofunkcyjne do kuchni, opinie na ich temat mogą być kluczowe przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Dowiedz się więcej na temat tych urządzeń do kuchni i wybierz idealne modele dla siebie! 

Garnki oraz patelnie elektryczne – co to takiego?

Patelnie oraz garnki elektryczne są świetnymi akcesoriami do gotowania. Służą do przygotowywania potraw zapiekanych, smażonych, a także duszonych bez konieczności użycia kuchenki lub piecyka. Ich mobilność stanowi spory atut, przez co można je zabrać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do prądu. Możemy więc korzystać z nich nie tylko w domu, ale też na wyjazdach.Co więcej, akcesoria do gotowania tego typu, nie zajmują zbyt wiele miejsca, a dzięki nim przygotowywanie ulubionych potraw będzie możliwe niezależnie od aktualnego miejsca pobytu.

Garnki oraz patelnie elektryczne mogą być wykonane z różnych materiałów – warto więc zwrócić na nie uwagę. Najpopularniejsze modele są zrobione z żeliwa. Materiał ten świetnie trzyma ciepło, dzięki czemu wykonane z niego akcesoria do gotowania sprawdzą się idealnie w roli pojemników na żywność. Długo trzymają temperatury potrawy, więc bez obaw możemy poczekać z obiadem na wszystkich domowników, a ten będzie ciepły nawet przez kilka godzin! Z kolei specjalnie dopasowane pokrywki zapobiegają ulatnianiu się aromatu potrawy, co pozwala na dłuższe zachowanie smaku.

Dlaczego warto mieć w domu parowar?

Gotowanie na parze to bardzo prosty i zdrowy sposób na przygotowanie wielu smacznych posiłków z mięsa, ryb czy warzyw. Jedzenie zachowuje wtedy wiele składników odżywczych i jest niskokaloryczne, a to wszystko dzięki wykorzystaniu parowaru. To takie urządzenie wielofunkcyjne do kuchni, o którym opinie nie są wcale podzielone! Większość osób, które korzystają z parowarów uważa je za niezwykle przydatne akcesoria do gotowania. Korzystanie z tego urządzenia nie wymaga ciągłego stania i pilnowania, jak w przypadku zwykłego gotowania na kuchence gazowej lub elektrycznej. Funkcje sprzętu pozwalają na swobodne ustawienie czasu gotowania – wystarczy wybrać odpowiedni program. Po jego upływie sprzęt wyłączy się i poinformuje nas (zazwyczaj sygnałem dźwiękowym). Szukając idealnego parowaru, zdecydowanie warto zerknąć na modele dostępne tutaj: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/parowary/

Co zatem zrobić, aby w pełni wykorzystać możliwości parowaru? Na początek trzeba przygotować konkretne artykuły spożywcze, z których ma powstać potrawa. Następnie należy włożyć je do komory urządzenia, wcisnąć odpowiednią funkcję z panelu ulokowanego na dole, ustawić czas gotowania i włączyć. Jak więc widać, wystarczy naprawdę niewiele, aby przyrządzić szybki, smaczny i zdrowy posiłek bez użycia grama tłuszczu. Metoda gotowania na parze sprawdza się idealnie w przypadku warzyw, a także niektórych klusek (pyzy, baozi lub idli) oraz pierożków. Dodatkowo przy pomocy parowarów można przygotować smaczne i słodkie desery, np. ulubione budynie.