Ranking mopów parowych według Okazje.info

24 Kwi 2017 | Autor: | Kategoria: Dla domu, Porady

Najpopularniejszym mopem parowym według klientów Okazje.info jest model HDS 4000W MalTec. Doskonale radzi sobie z ciężkimi do usunięcia plamami na dywanach, a także z brudnymi oknami i innymi trudnymi zabrudzeniami. Końcówka mopa jest obrotowa, w czterech płaszczyznach – lewo, prawo, góra i dół, dzięki czemu z łatwością możemy dotrzeć do wszystkich ciężko dostępnych miejsc. I nie wymaga schylania. W dogodny sposób można go wyprostować i odstawić na bok, ponieważ się nie przewróci dzięki zastosowaniu unikalnego kształtu mopa. Kabel od czyścika można zwinąć nawijając go na dwa zwijacze.

Akcesoria w zestawie

W zestawie z mopem znajduje się jedenaście końcówek. Są to typowa końcówka mopa, końcówka z mikrofibry ze ściągaczem zapobiegającym ześlizgiwaniu się, ślizgacz używany do czyszczenia dywanów oraz powierzchni materiałowych, prosta dysza, mała okrągła szczotka z nylonu, duża okrągła szczotka z nylonu, które sprawdzają się doskonale przy czyszczeniu piekarników, mikrofalówek, kafelków, kranów czy prysznica, końcówka do czyszczenia fug, dysza z łopatką, która czyści lepkie i tłuste zabrudzenia z piekarników, zakrzywiona dysza najlepsza do czyszczenia trudno dostępnych i małych miejsc, końcówka do szyb, nakładka z materiału do wygładzania i odświeżania tkanin – odzieży, firanek i obrusów.

mop parowy

okazje.info.pl

Jak widać po końcówkach, jest to wielofunkcyjne urządzenie czyszczące, do podłóg, dywanów, mebli, tkanin. Jego niewątpliwą zaletą jest łatwa i szybka zmiana funkcji z mopa parowego w ręczne urządzenie do czyszczenia parą. Główka mopa obraca się pod kątem, dzięki czemu dociera do trudno dostępnych miejsc. Mop posiada też regulator pary, dzięki czemu można dostosować intensywność pary do czyszczonego miejsca. Wyposażony jest w duży pojemnik na wodę, o pojemności 450 ml, który pozwala na długą pracę. Do tego jego uzupełnianie jest bardzo proste – wystarczy odkręcić kurek, uzupełnić wodę, najlepiej destylowaną, dla lepszego efektu i zakręcić kurek. Czyścik posiada wygodny uchwyt, natomiast przedłużka do mopa jest specjalnie wyprofilowana, tak aby wygodnie nim sterować.