Ałun – naturalny dezodorant przeciw poceniu

11 Kwi 2017 | Autor: | Kategoria: Uroda, Zdrowie

Problem pocenia się dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety i to nie tylko w okresie wyższych temperatur, choć wówczas zazwyczaj problem się nasila. Pocimy się bo nam gorąco, ale także wtedy, gdy mamy sytuacje stresowe, denerwujemy się. Jeśli mamy wrażenie, że wypróbowaliśmy już wszystkie możliwe dezodoranty i antyperspiranty dostępne na rynku, może warto postawić na naturę i zaopatrzyć się w naturalny antyperspirant, jakim jest ałun w kamieniu.

Ałun w kamieniu od e-FIORE

Ałun to siarczan glinowo-potasowy występujący naturalnie w przyrodzie jako minerał. Jego roztwór ma odczyn kwasowy, działa ściągająco i aseptycznie. Jest skuteczny na pot, po depilacji, w podrażnieniach skóry, na rany i skaleczenia, bo przyspiesza proces tamowania krwawienia i przyspiesza gojenie się ranek. 

Oferowany przez e-Fiore ałun w sztyfcie jest całkowicie bezpieczny, delikatny, a do tego wygodny w użyciu. Ałun to minerał bezzapachowy, hypoalergiczny, bez szkodliwych związków chemicznych i alkoholu, dzięki czemu jest delikatny dla wrażliwej skóry. Wystarczy potrzeć zwilżonym ałunem miejsca pod pachami, a na wiele godzin pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu potu, skóra będzie gładka i bez podrażnień, także po depilacji. Kolejna zaleta ałunu, to czystość – naturalny ałun w kamieniu nie brudzi ubrań jak popularne antyperspiranty. Do tego jest niezwykle wydajny, ponieważ jeden sztyft wystarcza na przynajmniej dwa lata.

ałun w sztyfcie

okazje.info.pl

Lista zalet ałunu jest długa, a najważniejsze z nich to hamowanie wydzielanie potu i likwidacja jego nieprzyjemnego zapachu, tamowanie krwawienia, zabliźnianie ran, leczenie miejsc zmienionych chorobowo, np. przez ukąszenia owadów. Do tego zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, łagodzi powstałe w jej wyniku podrażnienia, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Ważne jest tu prawidłowe używanie kamienia. Należy go przyłożyć do czystej, wilgotnej pachy lub lekko zwilżyć go wodą, a po zastosowaniu przemyć i zostawić do wyschnięcia. Ponieważ ałun jest narażony na pękanie, nie należy go moczyć i trzeba go przechowywać w zamknięciu, a po użyciu odłożyć w suche miejsce.