Domowe sposoby na powiększenie ust

19 Paź 2012 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Każda z pań marzy o pięknych, pełnych ustach, najlepiej takich jakie ma Angelina Jolie. Co jednak zrobić kiedy natura nas nie rozpieszcza? Można oczywiście zastosować metody chirurgiczne, ale trzeba liczyć się z tym, że będą bolesne i kosztowne. Istnieje na szczęście szereg metod, które nie dadzą trwałego efektu lecz na pewno przyniosą efekty na jakiś czas. Najlepsze będą te, które możemy zastosować samodzielnie w domu.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Warto pamiętać, że usta zadbane i nawilżone będą wyglądały na bardziej pełne niż te popękane i suche. Uzależnienie od papierosów też raczej  nie pomaga. Niestety palenie nie wpływa korzystnie na kondycję ust i przyczynia się do ich zniszczenia. Sprzyja też powstawaniu wokół warg drobnych zmarszczek.

Zrób masaż

Najlepszą naturalną i szybką metodą powiększenia ust będzie wyszczotkowanie ich szczoteczką do zębów lub ręcznikiem frotte. Oprócz tego, że usuniemy martwy naskórek,  poprawimy koloryt i jędrność warg. Po takim zabiegu usta lekko spuchną i staną się pełniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że po masażu trzeba nałożyć na usta grubą warstwę środka nawilżającego albo posmarować je pomadką ochronną.

Nałóż przyprawy

Obłożenie zwilżonych ust pieprzem czy cynamonem sprawi, że usta będą podrażnione i trochę spuchną. Co ciekawe ostre przyprawy np. chili, wchodzą w skład błyszczyków powiększających wargi. Jednak po nałożeniu takich produktów trzeba liczyć się z tym, że usta będą przez chwilę dosyć mocno piekły.

źródło zdjęcia: sxc.hu

Zastosuj triki makijażowie

Aby powiększyć usta za pomocą makijażu trzeba nakładać na nie błyszczące kosmetyki. Kiedy używasz konturówki zrób linię odrobinę powyżej linii warg. Środek wypełnij za pomocą pędzelka pomadką o odcieniu zbliżonym do koloru warg. Potem nałóż na nie trochę błyszczyka z lśniącymi drobinkami. Osoby o małych ustach powinny unikać matowych i ciemnych kolorów. Sprzymierzeńcem w walce z naturą nie będą również zbyt jasne barwy, bo usta staną się przez nie prawie niewidoczne.

źródło: kobiecezasady