5 sposobów na zdrowe włosy latem

31 Lip 2012 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Pielęgnacja, Porady

Mocne, wakacyjne słońce nie służy nie tylko skórze, ale i włosom. Dlatego też nie tylko zimą, ale i latem należy o nie szczególnie dbać. Jak? Jest na to kilka prostych, sprawdzonych sposobów. Dzięki ich wykorzystaniu włosy nie tylko będą się dużo mniej łamały, ale przede wszystkim nabiorą niepowtarzalnego blasku.

źródło: www.sxc.hu

  1. Aby ochronić włosy przed słońcem konieczne używaj kosmetyków z filtrem UV. Należą do nich różne rodzaje odżywek (głównie w sprayu), balsamów, masek, mgiełek czy maseczek, które w swoim składzie posiadają olejki roślinne, proteiny, antyutleniacze, witaminę E czy wyciąg z jedwabiu bądź bursztynu. Wszystkie te składniki tworzą wokół włosa otoczkę, która zapobiega wysuszaniu go przez promienie słoneczne.

  2. Jeśli masz długie lub półdługie włosy, na noc najlepiej spinaj je w kok. Podczas snu bowiem włosy ocierają się o poduszkę, ulegając tym samym mechanicznym uszkodzeniom. Jest to problematyczne zwłaszcza latem, gdy skóra głowy bardziej się poci, a więc częściej zmieniamy jej położenie podczas snu.

  3. Dokładnie myj włosy szamponem nawilżającym. Najlepiej czynność tę za każdym razem wykonuj dwukrotnie, pierwsze mycie traktując jako wstępne, drugie zaś jako właściwe. Za każdym razem do mycia używaj chłodnej wody, nie zaś gorącej, która niepotrzebnie otwiera łuski włosów. Zwracaj na to uwagę zwłaszcza po kąpieli w morzu, kiedy to do włosów trafia duża ilość soli, której przeniknięcie do struktury włosa powoduje jego wysuszanie.

    źródło: www.sxc.hu

  4. Jeśli jest to możliwe, jak najrzadziej używaj suszarki, lokówki i prostownicy, gdyż wysoka temperatura bardzo niszczy włosy. Jeśli jednak już musisz użyć jednego z tych urządzeń – nastawiaj je na niższe temperatury. Dodatkowo zawsze najpierw susz włosy u nasady, a później dopiero końcówki – zapobiegnie to ich przesuszeniu. Czynność suszenia wykonuj z głową skierowaną do dołu – pozwoli to na nadanie większej objętości włosom.

  5. Dbanie o włosy wspomagaj odpowiednią dietą. W jej skład powinny wchodzić między innymi suplementy zawierające ekstrakty z takich roślin jak proso, skrzyp czy pokrzywa, które wspomagają syntezę kolagenu. Włosom pomogą również posiłki obfite w aminokwasy siarkowe zawierające keratynę, która jest podstawowym budulcem łodygi i osłonki włosa. Znajdziesz je między innymi w czarnej rzepie, rzodkiewce, chrzanie, kapuście, brukselce, rzeżusze, brokule, kalafiorze i cebuli. Z kolei substancji oleistych, które wzmacniają strukturę włosów, dodając im przy tym blasku, dostarczysz im jedząc ziarna słonecznika, dyni, migdałowca, soi czy sezamu. Jeśli natomiast masz tendencję do łupieżu, dostarczaj włosom witaminy B1, obecnej na przykład w drożdżach, razowym chlebie, grubych kaszach, płatkach owsianych, suchych nasionach roślin strączkowych, orzechach czy jajach.

Zdjęcie VERONA Szampon koloryzujący 06 BRĄZ Zdjęcie JOANNA MULTI COLOR SZAMPON KOLORYZUJĄCY 26
VERONA Szampon koloryzując… JOANNA MULTI COLOR SZAMPON …
Porównaj ceny » Porównaj ceny »
Podstawowe informacje
Producent Verona Joanna
dane dostarcza: