Aromatyczna kawa z ekspresem ciśnieniowym Saeco HD8651/09

29 Wrz 2016 | Autor: | Kategoria: Dla domu, Porady

Poranna kawa z rodziną czy popołudniowa z przyjaciółmi – w domu w zimowy dzień czy na tarasie w ciepłe, letnie popołudnie to idealna forma spędzenia czasu i wypicia aromatycznego napoju. Pełnię zapachu i smaku kawy wydobędzie ekspres ciśnieniowy Saeco HD8651/09, 2000 series w kolorze czarnym. Jest to w pełni automatyczny, kompatybilny ekspres do kawy, który spełni oczekiwania użytkowników bez względu na to, jaką mieszankę kawy lubią.

Przy pomocy tego ekspresu można zmielić ziarna kawy na świeżo, wydobywając pełnię aromatu dzięki ceramicznym młynkom, które ich nie przegrzewają. Z kolei ręczny spieniacz do mleka umożliwia wzbogacenie smaku kawy kremową mleczną pianką. Espresso ze świeżo zmielonych ziaren kawy za dotknięciem jednego przycisku to prawdziwy bukiet smaku dla podniebienia. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a po kilku sekundach otrzymamy jedną lub dwie filiżanki doskonale zaparzonego espresso przygotowanego ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Ceramiczne młynki eliminują problem smaku przypalonej kawy, ponieważ nie przegrzewają ziaren, a ponad to gwarantują trwałość i cichą pracę ekspresu. W młynkach można ustawić pięć poziomów grubości mielenia, gdzie najdrobniejsze ustawienie pozwala uzyskać prawdziwe espresso, a najgrubsze łagodniejszą kawę, zależnie od preferencji użytkownika. Ten oraz wiele innych modeli możesz znaleźć tutaj: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/ekspresy-do-kawy/

ciśnieniowy ekspres do kawy saeco

okazje.info.pl

Dzięki funkcji pamięci, która umożliwia ustawienie i zapisanie odpowiedniego czasu parzenia kawy, zawsze otrzymamy filiżankę wyśmienitej kawy zaparzonej zgodnie z naszymi upodobaniami, aby delektować się doskonałą kawą w ulubionej filiżance. Wbudowany klasyczny spieniacz do mleka, który bariści nazywają Pannarello, wytwarza parę, co pozwala przygotować delikatną piankę z mleka do cappuccino. Ekspres posiada prosty i intuicyjny interfejs użytkownika z dużymi przyciskami, co ułatwia obsługę ekspresu i wykorzystanie pełni jego możliwości. Blok zaparzający, stanowiący kluczowy element każdego w pełni automatycznego ekspresu, należy czyścić raz w tygodniu. Blok zaparzający jest łatwo dostępny z boku urządzenia i można go łatwo wyjąć, a następnie bez problemu umyć pod bieżącą wodą.

Ekspres zaprojektowany został w taki sposób, aby obieg kawy był automatycznie czyszczony po włączeniu lub wyłączeniu urządzenia, co zapewnia wspaniały, świeży smak każdej filiżanki kawy, a do tego regularne usuwanie kamienia wydłuża żywotność urządzenia. Co ważne, ekspres sam sygnalizuje konieczność usunięcia kamienia, a w razie potrzeby wyświetla na ekranie komunikaty pomagające w ukończeniu procesu. Posiada też dodatkową funkcję gorącej wody na herbatę. Wyjmowany zbiornik na wodę ma pojemność 1 litra. Długość przewodu zasilającego wynosi 80 cm. Bojler wody wykonany jest z nierdzewnej stali szlachetnej. Pojemność pojemnika na ziarna kawy to 180 g , a pojemność pojemnika na odpadki to 8 porcji. Maksymalna wysokość filiżanki  wynosi 95 mm, a jednocześnie można zaparzyć dwie filiżanki napoju. Wytwarzane przez ekspres ciśnienie wynosi 15 bar. Ma on moc 1400 W.