Jak wybrać idealny krem do opalania?

10 Wrz 2016 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Uroda

Krem, z którego będziesz korzystać podczas wakacji, powinien ochronić cię przed szkodliwym promieniowaniem. Wielbicielki opalania często uważają, że krem z filtrem utrudnia uzyskanie ładnego koloru skóry. Nic bardziej mylnego – kosmetyki tego typu mają za zadanie osłaniać ciało przed promieniami UVA i UVB, które znacznie przyspieszają procesy starzenia się skóry oraz często doprowadzają do rozwoju groźnych nowotworów.

Rodzaje kremów

Shiseido Ochrona Balsam do opalania 150ml

Przed zakupem kremu sprawdź, czy zawiera on odpowiedni filtr. Im bardziej jasna cera, tym wyższy powinien być faktor SPF. Wybieraj produkty wodoodporne. Pamiętaj, że szkodliwe promieniowanie przechodzi przez wodę. Sporo plażowiczów nie zwraca na to uwagi. Wydaje im się, że nie są w stanie poparzyć się podczas pływania. Tymczasem woda chłodzi skórę, przez co nie odczuwamy żadnych objawów. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w kosmetyki wodoodporne. Nawet jeśli nie masz zamiaru kąpać się w morzu lub basenie, na pewno będziesz się pocić – co może doprowadzić do sytuacji, w której krem po prostu z ciebie spłynie.

Jak używać kremów?

Balsamy i olejki do opalania Garnier Ambre Solaire Huile Bronzate Kokosowy olejek do opalania 200ml

W jaki sposób używać kosmetyków z filtrem? Pamiętaj, że jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z opalaniem, należy korzystać z kremów z wysoką ochroną. To ważne, ponieważ dopiero wtedy, gdy skóra odpowiednio się opali i ściemnieje, można nieco zrezygnować z ochrony. Na początek najlepsze będą kosmetyki oznaczone wskaźnikiem SPF 40 lub 50. Gwarantują one najwyższy poziom ochrony. Krem wcieraj już przed wyjściem z domu – nie używaj go dopiero na plaży! Aplikację kremu należy powtarzać co najmniej co dwie godziny.