Relaks z produktami do masażu Shiatsu

07 Wrz 2016 | Autor: | Kategoria: Dla domu, Zdrowie

Masaż to jedna z form relaksacji, ale również leczniczego, naturalnego oddziaływania na ludzki organizm. Jedną z odmian jest japoński Shiatsu czyli masaż ciała wykonywany w celu leczenia i powrotu do zdrowia. Wywodzi się z najstarszej formy leczenia rękoma, polegającej na stosowaniu ucisku dłoni i technik manipulacyjnych, których celem jest wyregulowanie fizycznej struktury organizmu i jego naturalnych wewnętrznych energii. Pozwala to usunąć stan chorobowy i zachować zdrowie. Masaż Shiatsu utrzymuje ciało, duszę i intelekt w harmonijnej równowadze, dba o głębokie odprężenie, a stosowany profilaktycznie przyczynia się do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Starożytną wiedzę połączono z nowoczesną technologią i zabiegami zdrowotnymi, masażami, które pomagają leczyć schorzenia kręgosłupa i układu kostnego.  Jednym z przydatnych produktów, w których zastosowano technikę masażu Shiatsu jest materac do takiego masażu TecTake, z ogrzewaniem nefrytowym.

akcesoria do masażu Shiatsu

okazje.info.pl

Materac zapewnia głębokie ugniatanie i ruchy koliste, jak również masaż wałkujący górnej i dolnej części pleców. Obsługiwany jest za pomocą pilota. Posiada wzmocnioną i ergonomiczną strefę głowy, sześć programów automatycznych oraz cztero stopniową intensywność masażu. Do tego dochodzą cztery strefy masażu za pomocą dziesięciu silników wibracyjnych. Materac posiada wyłącznik czasowy i emituje kojące ciepło dzięki kamieniowi jade. Ma kompaktowe rozmiary po złożeniu, czarny futerał z eko-skóry, a sam ma kolor kremowy. Wymiary rozłożonego materaca to długość 186,5 x szerokość 60 x wysokość 11 cm. Waga materaca to około 11 kg. Materac jest zasilany z sieci prądem o napięciu 230 V.

akcesoria do masażu Shiatsu

okazje.info.pl

Innym produktem wykorzystującym masaż Shiatsu jest Homedics BMSC-4600H-EU Shiatsu NECK czyli mata masująca NECK 2 w 1 z systemem SensaTouch. Jest to produkt, który oferuje zarówno masaż Shiatsu, jak i masaż rolujący i podgrzewanie. Posiada ona dwa niezależne mechanizmy masujące, oddzielnie dla szyi i oddzielnie dla karku. Za pomocą zdalnego pilota możemy ustawić tryb takiego masażu,  jakiego w danej chwili potrzebujemy. Dzięki tej macie możemy stosować masaż Shiatsu, a także masaż rolujący. Rolki maty można regulować w ten sposób, żeby masować zarówno górną jak i dolną część pleców jednocześnie. Możemy także zastosować masaż punktowy, wtedy rolki będą się poruszać tylko w jednym miejscu, jednak jest to opcja dostępna tylko w przypadku masażu Shiatsu. Mata wyposażona jest w unikalny system miękkiego masażu SensaTouch. Masaż jest dość intensywny i znakomicie koi mięśnie. Przyjemne ciepło z maty łagodzi zmęczenie i odpręża. Mata pasuje na większość foteli i krzeseł biurowych. Waży 9 kg.