Grzybica – wstydliwy problem wciąż wielu kobiet

03 Sie 2016 | Autor: | Kategoria: Uroda, Zdrowie

Wiele problem boryka się w ciszy z różnymi problemami, w tym także i z grzybicą. To wciąż dość wstydliwa i przede wszystkim bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Przede wszystkim grzybica nieładnie wygląda, ale oprócz tego też bardzo swędzi. Tyczy się to przede wszystkim grzybicy stóp. Warto omówić swój problem z lekarzem dermatologiem, ale także rozpocząć odpowiednią kurację, która pozwoli nam cieszyć się zdrowymi stopami!

Powiedź „dość” grzybicy stóp

Jedną z najpopularniejszych grzybic jest ta, która dotyczy stóp. Wszystko dlatego, że zarodki grzybów znajdziemy praktycznie wszędzie. Są w dywanach, na meblach czy tam, gdzie jest wilgoć. Oznacza to, że chodzenie boso po podłodze jedynie zwiększa nasze ryzyko zachorowania. Leczenie grzybicy polega przede wszystkim na stosowaniu różnego rodzaju leków przeciwgrzybicznych. Oznacza to zwiększenie dbałości o higienę, a także konieczność używania kremów, dezodorantów lub innych specyfików.

Grzybica skóry

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci to przypadłość, której przyczyną najczęściej jest dermatofit, czyli grzyb posiadający możliwość rozkładania keratyny. To specjalne biało, które jest głównym budulcem paznokci. Grzyby powodują zabarwienie płytki, rogowacenie, ale także i zgrubienie. Dodatkowo paznokcie są zdecydowanie bardziej wrażliwe na dotyk, a przede wszystkim na ucisk. Oznacza to, że noszenie butów zakrytych łączy się z intensywnym bólem. W przypadku grzybicy paznokci najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju preparaty, które znajdziemy m.in. w aptece czy drogerii.

Grzybica skóry

Częstym problemem jest także choroba skóry, której sprzyja przede wszystkim wysoka temperatura oraz duża wilgotność powietrza. Dlatego zwłaszcza latem łatwo jest zarazić się grzybicą. Miejsca są czerwone, swędzące i nieprzyjemne.