Modny manicure na lato

14 Lip 2016 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Manicure na latoTrendy w makijażu zmieniają się z każdym nadchodzącym sezonem. Podobnie wygląda moda na manicure, która zmienia się dynamicznie, razem z nową porą roku. Manicurzystki prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów oraz łączeniu kolorów w taki sposób, aby szokować. Kosmetyczki na całym świecie czerpią inspirację nie tylko z własnej głowy, ale również z wybiegów największych domów mody. Nie można bowiem zapominać, że manicure musi wpasować się w obecnie panujące trendy, tak samo jak makijaż czy dodatki. Jakie paznokcie królują latem 2016?

Baby Boomer

Jednym z najbardziej popularnych trendów w manicure jest baby boomer, czyli nieco odmieniona wersja klasycznego frenchu. Paznokcie nadal pomalowane są naturalnym kolorem, jednak charakterystyczna, biała końcówka nie jest wykonana od kreski, a lekko rozmazana. Całość daje bardzo subtelny, jednak ciekawy efekt. Kobiety, które wolą mocniejsze akcenty mogą zdecydować się na baby boomer z białą koronką lub kryształkami.

Outline nails

Jest to rodzaj manicure’u, nazywany także obrysowanymi paznokciami. Na płytkę paznokcia nakłada się dwa, kontrastujące ze sobą kolory lakieru, przy czym jeden z nich stanowi jedynie linię wokół paznokcia. Całość wygląda ciekawie i daje nieco kreskówkowy efekt. Najczęściej kolor zewnętrzny jest ciemniejszy, jednak mamy pełną dowolność łączenia ze sobą barw.

Metalik

Hitem tego lata jest bez wątpienia manicure metaliczny, bazujący na złocie, bieli i srebrze. Manicure metaliczny przypomina nieco postaci z filmów sci-fi, jednak w połączeniu z opalenizną prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Płytka paznokcia zostaje pokryta folią lub specjalnymi naklejkami, które odbijają światło i są tak gładkie, że dają efekt lustra.