Koniec z rozpływającym się makijażem – mamy sposób

22 Cze 2016 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Pielęgnacja, Uroda

Upały zawsze równają się spływającemu makijażowi. Ciężko go utrwalić w momencie, gdy temperatura sięga ponad 35 stopni. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na luksus niemalowania się. Wypryski, zniszczona cera – niestety, trzeba ukrywać swoje niedoskonałości. Jest jednak sposób, by makijaż nie ścierał się oraz nie warzył podczas gorących dni. Postaw na nasze sprawdzone tricki i metody, które ułatwią Ci życie!

Makijaż na lato

Latem najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja twarzy oraz jej prawidłowe oczyszczanie. Dobrze nawilżona cera będzie w stanie bez przeszkód sprostać każdemu makijażowi. Makijaż latem warto zacząć od odpowiedniego kremu pielęgnacyjnego. Następnie wybierzmy bazę pod podkład, która wygładzi skórę, a także stanowić będzie barierę pomiędzy podkładem, a cerą. Zapewni to jego dodatkowe utrwalenie.

GOLDEN ROSE VISION LIPSTIC 141

Możemy również postawić na specjalną bazę pod cienie czy eyelinera. Latem warto również postawić na kosmetyki wodoodporne. Posiadają one większą odporność na temperatury, a także wodę. Pamiętajmy także o tym, aby dla utrwalenia postawić na puder sypki, który nie natłuszcza, a matuje. A dodatkowo nie obciąża skóry i nie zawiera tłuszczu. Możemy również wybrać bibułki odsączajace serum. Po ich użyciu warto przypudrować twarz, co pozwoli nam na długo zachować trwały makijaż. Zrezygnujemy również z cieni i kosmetyków w piance czy kremie, mocnych szminek, tłustych produktów czy miękkich kredek do oczu. Szybko rozmarzą się oraz zważą.