Jak zadbać o włosy latem?

18 Cze 2016 | Autor: | Kategoria: Uroda

Lato to szczególny czas – sucha aura, wysokie temperatury, a to wszystko oznacza, że potrzebujemy specjalnych, jak najbardziej intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych na nasze włosy. Wszystko dlatego, że promienie słoneczne, a do tego podczas wyjazdów wysoka temperatura lub sól morska mają wpływ na nasz wygląd i kondycję włosów. Sprawdź, co zrobić zamiast wydawać pieniądze na kosztowne zabiegi czy kuracje.

Kosmetyki idealne na lato

Wszystkie włosy są narażone na działanie promieni słonecznych. Szczególnie odporne są ciemne włosy, albowiem posiadają więcej barwnika. Na uszkodzenia bardziej narażone są włosy blond oraz farbowane. Warto więc stosować kosmetyki z filtrami ochronnymi, które pozwolą zachować włosom blask oraz sprawią, że nie będą one przesuszone. Specjalne filtry, odżywki w sprayu czy mgiełki pozwalają zapobiec łamaniu się pasm. Warto więc stawiać również na czapki czy kapelusze chroniące głowę przed słońcem. Koniecznie zaopatrz się w także kremy z filtrem do ciała. Ochrona włosów to nie wszystko. A jeśli nosisz przedziałek zadbaj dodatkowo o skórę na głowie – wybierz odpowiedni krem: http://www.okazje.info.pl/uroda/kremy-do-opalania/

jak dbac o włosy latem?

Zadbaj o włosy na plaży

Na plaży warto mieć ze sobą odpowiednie kosmetyki, które będą chronić wilgotne włosy, delikatne i lekko podniszczone solą morską. Warto przed wejściem do morza nałożyć masło shea czy olej kokosowy. Po każdej kąpieli warto przepłukać włosy słodką wodą letnią. Następnie pozostawmy je do wyschnięcia. Po powrocie z plaży nawilżmy głowę oraz włosy np. używając kosmetyków oraz wszelkich delikatnych preparatów.