Czystek – dlaczego warto go pić?

14 Kwi 2016 | Autor: | Kategoria: Felietony, Zdrowie

Jednym z najmodniejszych ziół mocno polecanych przez dietetyków jest czystek. Jest to zioło bardzo niepozorne – neutralne w smaku, napar po zaparzeniu ma jasny kolor… Ale za to ile zalet! Czystek bowiem doskonale działa na cały nasz organizm, znacznie poprawiając jego ogólną kondycję. Sprawdź, dlaczego warto pić czystek.

3

Po pierwdze, dzięki obecności mnóstwa polifenoli, czystek ma doskonałe działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Dzięki niemu poradzimy więc sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych, łupieżem, trądzikiem, łuszczycą, grzybicami, egzemami, infekcjami spowodowanymi przez gronkowca czy nawet półpaścem.

Co więcej, czystek jest też cytotoksyczny i antyproliferacyjny, co jest zbawiennym dla mężczyzn cierpiących na przerost prostaty. A gdy chcemy się pozbyć z organizmu ciężkich metali toksycznych, czystek pomoże nam w tym bardzo szybko, bardzo łatwo wiążąc między innymi kadm. Do tego wspomniane zioło posiada działanie antyalergiczne, zapobiegające chorobie niedokrwiennej serca, odmładzające, przeciwzapalne i witalizujące.

Jeśli zaraziłeś się boreliozą – także na podorędziu miej wspomagająco czystek. Możesz go używać zarówno u siebie, jak i dla zwierząt, chroniąc je przed kleszczami i pchłami.

Zobacz, dlaczego jeszcze warto spożywać napary z ziół. Informacje na ten temat znajdziesz na partnerskiej stronie Zlapbalans.pl.