Skóra w czasie ciąży – jak dbać o siebie?

13 Mar 2016 | Autor: | Kategoria: Dziecko, Uroda

W czasie ciąży nasze ciało niezwykle się zmienia. To wielkie wyzwanie dla naszego organizmu, dlatego warto go nieco wspomóc. Nowe życie oznacza cały szereg zmian, nie tylko w naszym życiu osobistym, ale również i w sposobie odżywiania czy wymianie kosmetyków na inne. Tym bardziej, że część z tych popularnych zawiera niebezpieczne składniki, które mogą szkodzić naszemu przyszłemu dziecku. Zobacz, jak dbać o skórę w czasie ciąży, byś była szczęśliwa Ty i twój maluszek!

Zadbana skóra w czasie ciąży

Ciąża to piękny stan, jednak często niesie za sobą także i problemy. ze skórą czy dodatkowymi kilogramami. To właśnie w tym okresie pojawiają się rozstępy, które zna praktycznie każda kobieta. Wynika to z nadmiernej produkcji estrogenów, dzięki czemu skóra szybciej się wysusza i staje bardziej wrażliwą. Na największe zmiany narażona jest skóra na brzuchu oraz piersiach. To tam przybywa nam najwięcej ciała. Miejsca te powiększają się, napinają a następnie „pękają”, tworząc niezbyt estetyczne rozstępy. Dlatego warto wybrać preparaty, które przeznaczone są specjalnie dla kobiet w ciąży – będziesz mieć pewność, że nie zawierają one szkodliwych składników, mogących być niebezpiecznymi dla Twojego maleństwa.

Pielegnacja ciała w ciaży

Dodatkowo, poprzez hormony zmienia się także skóra na naszej twarzy. Często musimy pożegnać kosmetyki, które stosowałyśmy do tej pory i stawiamy na nowe, które pozwolą nam uniknąć nadwrażliwości czy przebarwień. Dodatkowo  musimy pamiętać, by stosować produkty o delikatnym i bezpiecznym składzie. Najlepsze będą produkty o naturalnych składnikach, bez zapachowe i oparte na wyciągach roślinnych i olejach. Zrezygnuj także z popularnych podkładów i fluidów do twarzy. Mogą one niekorzystnie wpływać na twoją cerę w czasie ciąży. Jeśli jednak szukasz kosmetyku, który sprosta Twoim oczekiwaniom – sprawdź tutaj: http://www.okazje.info.pl/uroda/podklady-do-twarzy/

Oczyszczanie i pielęgnacja

Oprócz nawilżenia musimy pamiętać także o właściwym oczyszczaniu naszego ciała, czyli skóry. Lepiej odłożyć na półkę produkty, które posiadają pianotwórcze detergenty. Pożegnaj się więc z większością żeli i mydeł, które mogą wysuszać. Wybierz te preparaty, które są bezpieczne i w pełni naturalne. Nie wiesz, co stosować? Wybierz te preparaty, które przeznaczone są dla maluszków – na pewno są bezpieczniejsze, pozbawione chemicznych składników mogących podrażniać skórę.

Pamiętaj także o nawilżaniu. Tutaj idealnym rozwiązaniem będzie zwykła oliwka do ciała – nawilżanie pozwoli uniknąć rozstępów!