Domowa mikrodermabrazja! Nie wydasz więcej pieniędzy na kosmetyczkę

18 Lut 2016 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady, Uroda

Zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym często są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Potrzebne jest również sporo wolnego czasu, a przy coraz szybszym tempie życia ciężko go odnaleźć. Jednak niektóre zabiegi możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu, w dodatku zapłacimy za nie jedynie niewielką część kwoty która musielibyśmy zostawić u kosmetyczki.

Peeling twarzy

Jednym z takich zabiegów jest peeling twarzy. Jeżeli nasza skóra jest wysuszona, zniszczona, ma wiele przebarwień i blizn, lub po prostu chcielibyśmy ją nieco odświeżyć to ten zabieg jest właśnie dla nas.

Jogurt naturalny jako maseczka do twarzy

Źródlo: Kobieta.onet.pl

Mikrodermabrazję możemy z powodzeniem przeprowadzić w domu, a potrzebne będą nam do tego jedynie woda wraz z sodą oczyszczoną! Jeżeli wymieszamy dwie łyżeczki sody z jedną łyżeczką wody mineralnej uzyskamy najprostszy i najtańszy peeling do twarzy, który działa równie skutecznie jak ten wykorzystywany przez profesjonalistów. Wystarczy jedynie nałożyć go na twarz i delikatnie masować. Szczególnie skupmy się na miejscach, które najbardziej nam nie odpowiadają. Potem wystarczy jedynie go spłukać i przetrzeć skórę tonikiem. Dla poprawienia efektu warto również nałożyć krem nawilżający i gotowe. Poleca się by dla uzyskania najlepszego efektu wykonywać to minimum raz na dwa tygodnie, a z pewnością zauważymy wyraźne efekty działania zabiegów.

Możemy również dowolnie ulepszyć recepturę maseczki. Świetnie sprawdza się dodanie olejków lub kefiru czy jogurtu naturalnego. W zależności od naszych upodobań możemy wzbogacić maseczkę o jakiś owoc np. banan czy awokado. Wystarczy go jedynie rozetrzeć na możliwie najdrobniejszą papkę. Poza rozświetleniem i odświeżeniem skóry, oraz spłyceniem blizn dodamy jej trochę witamin.