Napar, który uleczy wiele Twoich dolegliwości – czystek

13 Lut 2016 | Autor: | Kategoria: Uroda, Zdrowie

Czystek to roślina o biało-różowo-czerwonych kwiatach. Posiada tak niesamowite właściwości, że do tej pory nie każdy był w stanie w nie uwierzyć. To zioło, które można przekształcić w zdrowy i drogocenny dla nas napar. Wystarczy jedynie pić herbatkę przygotowaną z suszonych liści tej rośliny, by skorzystać z jej niezwykłych właściwości.

Czystek  – roślina, która zachwyca

Czystek to roślina, która jest w stanie wspomóc Cię przy leczeniu wielu dolegliwości. Świetnie sprawdza się jako środek leczniczy. Dodatkowo posiada polifenole, czyli związki organiczne występujące w roślinach. Należą one do grupy naturalnych przeciwutleniaczy, albowiem wykazują świetny wpływ na nasz organizm. Co więcej, czystek pozwala hamować wolne rodniki.

Co takiego może zdziałać czystek?

Roślina ta swietnie nadaje się jako środek antybakteryjny i antywirusowy. Wszystko dlatego, że posiada antyoksydanty. Dodatkowo idealnie nadaje się na przeziębienia oraz w okresach grypy. Co więcej, wspomaga utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i ma działanie wybielające. Świetnie sprawdza sie także jako środek antyalergiczny, albowiem ma właściwości odczulające.

Herbapol Lublin Czystek 20sasz

Źródło: Herbapol

Co więcej? Świetnie radzi sobie z odstraszaniem kleszczy. Czystek znakomicie redukuje trądzik, a także łagodzi stan zapalny. Poradzi sobie przy leczeniu bólu zatok, katarze czy nawet i łagodzi objawy grzybicy. Oprócz tego świetnie nadaje się przy kosmetyce – redukuje trądzik i działa odmładzająco. Ma również właściwości, które redukują nieprzyjemny zapach.

INTENSON Czystek 100g

Źródło: Intenson

Najlepiej pić czystej jako napar, który łagodzi nasze stany. Idealnie sprawdzi się nawet pity kilka razy dziennie. Najlepiej jednak przed zażyciem sprawdzić instrukcję dołączoną do opakowania.