Jak wybrać maseczkę?

01 Lut 2016 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady, Uroda

Jednym z najstarszych sposobów pielęgnacji urody są maseczki do twarzy. Trudno znaleźć skuteczniejszy sposób na odżywienie i odświeżenie skóry. Należy jednak wybrać odpowiednią maseczkę do danego rodzaju cery.

Maseczka do skóry tłustej

Starożytne Egipcjanki nakładały na skórę drożdże, aby wyleczyć trądzik. Na kontynencie do rozjaśniania i nawilżania cery używa się okładów ze świeżego ogórka. Maseczka przywraca blask, świeżość, jak również wyrównuje niedoskonałości skóry. Działa o wiele intensywniej niż krem, dlatego stosujemy ją rzadziej. Po nałożeniu okładu podwyższa się temperatura skóry, poprawia się mikrokrążenie co sprawia, że substancje odżywcze łatwiej przenikają naskórek. Pod wpływem wyższej temperatury, wydziela się również pot, usuwa on toksyny z organizmu. Za to w trakcie zmywania preparatu pozbywamy się martwych komórek naskórka.

Maseczki do cery suchej

Taki rodzaj skóry potrzebuje preparatów silnie nawilżających i odżywiających, czyli takich, które posiadają m.in. białko, wyciągi z alg morskich i mineralne substancje wzmacniające naturalną ochronę naskórka i zatrzymują w nim wilgoć. Najskuteczniejszymi substancjami są algi zmikronizowane, czyli dobrze wysuszone. Powinniśmy je dostać w każdej większej drogerii.

Maseczki do cery tłustej

Wymaga ona maseczek o działaniu łagodnie dezynfekującym, oczyszczającym i ściągającym pory. Są one stworzone z naturalnej glinki: zielonej, białej i żółtej. Posiadają właściwości bakteriobójcze, przyśpieszają gojenie wyprysków i nie podrażniają. Możemy kupić samą glinkę i wymieszać z wodą, bądź nabyć gotowy kosmetyk zawierający jej dodatek.