Modne i wygodne – poncho

01 Lut 2016 | Autor: | Kategoria: Inspiracje, Moda

Od dawna nie jest to jedynie ulubione okrycie wierzchnie rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. To modny strój, który możemy nosić w wersji minimalistycznej, glam, etno lub militarnej. Jak je nosić?

Szare eleganckie poncho

Na jaką okazję możemy założyć poncho?

To okrycie wierzchnie możemy założyć na wiele okazji jeżeli tylko zadbamy o to, żeby pasowało charakterem do reszty stroju. Będzie dobrze wyglądać na spacerze po lesie, na romantycznej randce i w drodze do biura. Możemy je nosić z legginsami, dżinsami, ołówkową spódnicą lub miniówką. Pasuje zarówno do mokasynów, jak i szpilek. Wbrew pozorom sprawdzi się również w eleganckich stylizacjach. Wybierając idealne poncho warto zerknąć na modele dostępne tutaj: http://www.okazje.info.pl/odziez-i-obuwie/poncza/

Jak dobrać poncho do swojej sylwetki?

Tego typu okrycie wierzchnie możemy założyć niezależnie od wieku czy postury. Szczupłe i wysokie osoby będą dobrze wyglądać w każdym kroju. Niższe kobiety najlepiej wyglądają w krótszych modelach. Drobne dziewczyny nie powinny kupować zbyt obszernych i długich krojów, ponieważ przytłoczą one swoją wielkością i kompletnie zaburzą proporcje sylwetki. Dodadzą także kilogramów.

Z czym łączyć poncho?

Poncho możemy uzupełnić paskiem, który podkreśli naszą talię i doda sylwetce lekkości. Obszerne modele najlepiej wyglądają z dopasowanym dołem. Jeżeli mamy bardzie obfite kształty powinniśmy je łączyć z koturnami i obcasami, które wysmuklą nasze proporcje. Uważajmy na liczbę warstw, które zakładamy pod to okrycie, inaczej możemy wyglądać jak lizak.