Zadbaj o swoje nogi, by wyglądały pięknie w karnawale!

25 Sty 2016 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda, Zdrowie

Gładkie i smukłe nogi to marzenie każdej z kobiet. Jednak niewiele może się takimi poszczycić. Istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na stan naszych nóg, jednak są na nie sposoby!

Problemy nóg – żylaki

Zdecydowanie najczęstszym problemem z jakim można się spotkać są żylaki. Są spowodowane problemami z naczyniami krwionośnymi. Jak więc sobie z nimi radzić? Po pierwsze zadbajmy o dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Takie składniki, jak witamina K i C mają pozytywny wpływ na stan naszych żył. Działają przeciwzapalni, hamują krwotoki i zmniejszają krwiaki. Możemy je pozyskać z naturalnych źródeł jedząc głownie owoce cytrusowe czy warzywa ciemnozielone, takie jak brokuły, szpinak czy sałata. Ważnymi składnikami są również diosmina i hesperydyna, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i zapobiegają obrzękom. Tutaj będziemy musieli sięgnąć po różnego rodzaju suplementy diety, ponieważ naturalnie występują w cytrusach czy liściach mięty, lecz są słabo przyswajalne dla organizmu.

Odpowiednia dieta

Zadbajmy o prawidłową wagę. Każdy kilogram ponad to, co potrzebujemy działa negatywnie na nasze nogi, ponieważ muszą unieść większy ciężar. Zakładanie nogi na nogę również może być przyczyną żylaków. Nałogowi palacze zdecydowanie bardziej są narażeni na problemy z naczyniami krwionośnymi. Nie jest żadną tajemnicą, że papierosy zawierają w sobie kilka tysięcy trujących substancji, które mają także zły wpływ na stan naszych nóg.

Piękne nogi w karnawale

W walce z żylakami pomoże nam sport. Szczególnie jazda na rowerze, pływanie czy bieganie działają pozytywnie na zwalczanie żylaków.

Pamiętajmy o odpowiednim nawadnianiu organizmu, picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie pozwoli zapobiegać obrzękom. Unikajmy wielogodzinnego stania lub siedzenia, a jeżeli wymaga tego nasza praca starajmy się robić sobie przerwy.