Jak przygotować skórę na karnawał?

10 Sty 2016 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Karnawał to czas, podczas którego czeka nas wiele zabaw i imprez. Oznacza to też makijaż. Dlatego warto odpowiednio zadbać o naszą cerę, aby nie wyglądała ona na starszą, zniszczoną i szarą. Możemy wykorzystać kilka prostych zabiegów, dzięki którym szybko odzyskamy blask, na który zasługujemy. Kluczem do sukcesu jest stworzenie naszego własnego, domowego SPA.

Aby błyskawicznie postawić naszą skórę na nogi, należy zadbać o jej złuszczanie. Peelingi i scruby to absolutna podstawa. Zapewnia to gładkość cerze, a dodatkowo sprawia, że kosmetyki będą wnikać w głąb skóry, nawilżając ją i zapewniając blask. Szczególne ważna jest skóra w okolicy dekoltu oraz twarzy, więc musimy zadbać o delikatność tych rejonów. Najlepszy tutaj będzie peeling enzymatyczny, który jest przeznaczony do wrażliwych miejsc. Dla dłoni lepiej użyć silniejszych peelingów, a całe ciało potraktować scrubami.

Po złuszczeniu naskórka musimy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu. Tutaj podstawę stanowią kremy odżywiające oraz balsamy do ciała. Nie zapominajmy o stopach i dłoniach – wygładzenie i rozjaśnienie tych miejsc przynosi znakomite efekty. Przed snem postawmy na grubszą warstwę kremu nawilżającego, a następnie nałóżmy bawełniane rękawiczki oraz skarpety. Dzięki temu rano skóra będzie nawilżona.

Od czasu do czas warto postawić na maseczki do twarzy, które oparte są na witaminach. Pozwalają one dostarczyć skórze składniki odżywcze, rozjaśniają skórę oraz likwidują opuchnięcia. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości na ostatnią chwilę zamaskuje fluid oraz korektor – pozwolą one stworzyć na naszej skórze jednolitą warstwę, która będzie chronić nas przed kurzem, promieniowaniem UV oraz zanieczyszczeniem.

Odpowiednia i zawczasu przeprowadzona, kompleksowa pielęgnacja skóry pozwoli nam utrzymać świeży wygląd podczas karnawału.