Kupujemy suszarkę do włosów

29 Gru 2015 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Prawie każda kobieta nie wyobraża sobie bez niej życia – suszarka do włosów. Przy jej użyciu układamy fryzurę i suszymy włosy dzieci, aby się nie przeziębiły. Jak wybrać najlepszą?

Suszarka do włosów

Moc suszarki

Tępo suszenia zależy od mocy silnika, który znajduje się w urządzeniu. Wybierając moc powinniśmy dopasować ją do długości i gęstości naszych włosów. Krótkie kosmyki z łatwością wysuszymy suszarką o mocy 1000-1400 W, jednak właścicielki długich i gęstych czupryn powinny zdecydować się na modele o mocy minimum 1600 W. Suszarka niszczy włosy, dlatego najlepiej, by proces trwał jak najkrócej – wtedy włosy będą mniej narażone na działanie wysokiej temperatury. Szukając idealnej suszarki, która spełnia nasze wymagania, warto zajrzeć tutaj: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/suszarki-do-wlosow/

Siła nawiewu

Suszarki są wyposażone w regulatory siły nawiewu. Standardem są dwustopniowe przełączniki, ale niektóre modele posiadają również trzy- i czterostopniowe. Jest to przydatna opcja w kilku przypadkach. Jeżeli suszymy bardzo mokre włosy, będziemy korzystać z maksymalnej siły nawiewu, jednak wilgotne kosmyki możemy podsuszyć na niższych obrotach. Mniejsza siła będzie również przydatna podczas modelowania i układania włosów.

Regulowanie temperatury

Nie jest to standardem, ale możemy znaleźć na rynku modele dające możliwość regulowania temperatury wydmuchiwanego powietrza. Urządzenia mogą posiadać od dwóch do czterech stopni regulacji. Mają one przewagę nad sprzętami tradycyjnymi, ponieważ pozwalają dopasować strumień powietrza do struktury naszego włosa i sytuacji. Dzięki temu zminimalizujemy ilość uszkodzeń i szybko wysuszymy naszą grzywę niezależnie od sytuacji. Podczas zakupów zawsze warto sprawdzić jak urządzenie wypada w rankingu na Okazje.info.pl.