Wybieramy krem dla cery dojrzałej

15 Gru 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Przez całe życie korzystasz z ulubionych kosmetyków? Po pięćdziesiątce powinnaś zmienić je na takie, które dopasują się do potrzeb Twojej skóry. Jak je wybrać?

Kobieta smarująca się kremem

Tempo starzenia się naszego ciała jest w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie, jednak wpływa na nie także styl życia. Mocne opalanie, oparzenia, odmrożenia, papierosy, stres, jedynie w pośpiechu, kawa i alkohol – wszystkie te czynniki odciskają ślad na naszej skórze. Dodatkowo po pięćdziesiątce spada poziom estrogenu co wpływa na strukturę naszej cery. Warstwa rogowa staje się grubsza, a pozostałe warstwy naskórka cieńsze.

Krem dla dojrzałej kobiety powinien działać przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Znanymi składnikami przeciwstarzeniowymi są witaminy A, C, E i koenzym Q10. Wspomagają one odnawianie włókien kolagenowych, poprawiają koloryt skóry oraz chronią przed atakami wolnych rodników. Decydując sie na zakup, zwróćmy również uwagę, aby w składzie pojawiły się kwasy owocowe AHA, zwłaszcza w kremach na noc. Dzięki nim komórki warstwy rogowej się rozklejają i substancje pielęgnacyjne wchłaniają się dużo lepiej. Kremy o działaniu liftingującym delikatnie napną i wygładzą naszą skórę.

Należy pamiętać, że słońce przyśpiesza starzenie się skóry. Dlatego kosmetyki, nawet używane zimą, powinny mieć filtry UV. Smarujmy nimi także szyje i dekolt.

Warto również wybrać specjalny preparat pod oczy, który będzie zmniejszał kurze łapki, a jednocześnie nie będzie podrażniał wrażliwych okolic oka.