Kozaki z szeroką cholewką

15 Gru 2015 | Autor: | Kategoria: Moda, Porady

Wybierając kozaki musimy zwrócić uwagę na to, aby cholewka dobrze pasowała do naszej łydki. Mała łydka – mały kłopot, duża łydka – duży kłopot. Gdzie znaleźć kozaki z szeroką cholewką?

Czarne kozaki z szeroką cholewką

www.okazje.info.pl

Jeżeli jakiś model szczególnie nam się podoba, a jest zbyt ciasny, możemy spróbować go rozbić. Dotyczy to jednak jedynie butów z prawdziwej skóry. Wykorzystując specjalne preparaty dostępne w sklepach z galanterią skórzaną poszerzymy obwód nawet o kilka centymetrów. Jest to jednak pewne ryzyko, więc jeżeli buty kosztowały kilkaset złotych lepiej udać się do szewca. Pamiętajmy, że rozbijanie zajmie kilka dni. Kosztuje to od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Obecnie bardzo modne są modele, w których skóra, lub ekoskóra, jest łączona z gumką. Uelastycznia ona cholewkę i pozwala jej dopasować się do naszej łydki. Zwróćmy uwagę, aby nie było jej zbyt wiele. Wtedy nie wygląda to estetycznie, dodatkowo nasza noga jest uciskana, co nie jest zbyt zdrowe.

Jednak decydując się na zakup chcemy wybrać wzór, który nam się podoba, a nie jedyny, jaki jest w naszym rozmiarze. W niektórych sklepach część produktów występuje w wersji „wide” lub L czy XL. Oznacza to, że dany model ma odpowiednio poszerzoną cholewkę. Dzięki temu możemy wybrać idealną parę kozaków. Jeżeli mamy szeroką łydkę, czyli od około 38 – 39 cm w obwodzie, powinniśmy buty mierzyć. Jeżeli decydujemy się na zakup kozaków online dokładnie przeczytajmy opis i porównajmy ceny. Cholewki o szerokości powyżej 40 centymetrów rzeczywiście powinny być już luźne.