Dobroczynny bambus

30 Lis 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Bambus to roślina o wszechstronnym zastosowaniu, która dotarła do nas z Azji. Czy wiecie, że może dobroczynnie działać na nasze włosy?

bambus kosmetyki eko

Młode kiełki i pędy są dodatkiem do wielu wschodnich potraw. Badania dowodzą, że ma on działanie antynowotworowe. Doskonale nawilża on i relaksuje skórę.

Skąd dobroczynne działanie bambusa na nasz organizm? Pędy bogate są w krzemionkę, aminokwasy, minerały i witaminy. W liściach znajdziemy substancje o działaniu antyoksydacyjnym. Są to składniki, które stosuje się w dotleniających skórę kosmetykach anti-aging.

Ta roślina doskonale wpływa na kondycję naszych włosów. Krzemionka regeneruje i wzmacnia włosy dodając im elastyczności. Maski, odżywki i szampony z ekstraktem z bambusa polecane są w szczególności włosom suchym, zniszczonym i osłabionym zabiegami fryzjerskimi. Olejek nada naszej fryzurze połysku, a także zabezpieczy loki przed urazami, do których dochodzi podczas częstego czesania.

Bambus regeneruje nasze cebulki, łodygę i rdzeń włosa:

  • Ekstrakt z korzenia bambusa to najbogatsze źródło organicznego krzemu. Dzięki temu wzmacnia, zagęszcza i pogrubia naszą grzywę.
  • Wyciąg z liści bambusa dotlenia i pobudza do życia uśpione cebulki. W konsekwencji włosy szybciej rosną i stają się gęstsze.
  • Olejek z młodych pędów tej rośliny zawiera wysoko skoncentrowane witaminy i minerały. Wzmacniają one rdzeń włosa i uodparniają go na uszkodzenia.

Bambus w Azji symbolizuje równowagę i dobre samopoczucie. Nie bez powodu – składniki w nim zawarte świetnie odżywiają nasz organizm.