Pielęgnacja twarzy – najczęstsze błędy

18 Lis 2015 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Uroda

Marzysz o idealnej cerze, ale cały czas masz jakieś problemy? Czasem popełniamy drobne błędy, które odbierają blask naszej skórze. Oto na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Pretty young redhead caucasian woman closeup portrait

Po długim i męczącym dniu, bardzo często zmywamy makijaż w biegu i niedbale. Na naszej skórze pozostają resztki kosmetyków oraz zanieczyszczenia. W konsekwencji cera traci blask, staje się szorstka, a nasze pory się zatykają. Bardzo istotne jest również dobranie odpowiedniego produktu do demakijażu. Olejki są skuteczniejsze i delikatniejsze niż mleczka i żele. Podczas usuwania makijażu warto zrobić delikatny masaż twarzy, aby pobudzić mikrokrążenie.

Często w pośpiechu zapominamy o toniku. Jest to jednak nasz sprzymierzeniec w walce o piękną skórę. Odświeża ją i przywraca prawidłowe pH. Kolejnym krokiem jest dobór prawidłowego kremu. Musi on zawierać składniki odżywcze odpowiednie do naszego typu cery. Nie zmieniajmy kosmetyków zbyt często. Substancje aktywne potrzebują około 4-6 tygodni regularnego użytkowania, aby w pełni zadziałać. Niektórzy sądzą, że kremy z filtrem UV są konieczne jedynie latem. To nieprawda – powinniśmy stosować filtr również zimą.

Pamiętajmy, że kosmetyki powinniśmy nakładać w określonej kolejności. Zaczynamy od lekkich preparatów, a na koniec nakładamy najcięższe. Na początku wybieramy produkty na bazie wody, następnie z olejkami, serum nakładamy przed kremami. Właśnie to decyduje o skuteczności ich działania.