Idealny manicure krok po kroku

14 Lis 2015 | Autor: | Kategoria: Uroda

Najładniejszy manicure wykona kosmetyczka. Jednak nie zawsze mamy czas lub fundusze, aby iść do specjalistki. W takiej sytuacji możemy zająć się naszymi paznokciami w domu.

1b98d7c26f418cae296d49a46311ca0bb38eb970

Zaczynamy od ich wypiłowania. Powinniśmy używać pilników papierowych lub szklanych i wykonywać ruchy od krańca do środka płytki. W ten sposób zapobiegniemy rozdwajaniu.

Następnie polerujemy paznokcie. Wykorzystujmy specjalną polerkę inaczej zniszczymy płytkę. Polerujemy energicznymi ruchami. Ten zabieg sprawia, że lakier dłużej się trzyma. Pamiętajmy jednak, że bardzo cienkim paznokciom polerowanie nie jest polecane.

Kolejnym krokiem jest namaczanie dłoni w cieplej wodzie przez kilka minut. W ten sposób zmiękczamy skórki. Po osuszeniu warto wykorzystać specjalny preparat. Następnie delikatnie je odsuwamy. Nie należy ich wycinać, ponieważ pełnią one ważną funkcję, a mianowicie chronią macierz paznokcia.

Przygotowując paznokcie do malowania odtłuszczamy je zmywaczem i pokrywamy bazą. Poprawia to znacząco trwałość lakieru. W tym momencie możemy pomalować paznokcie. Zazwyczaj producenci zalecają użycie dwóch warstw lakieru. Wszystkie niedoskonałości możemy usunąć specjalnym korektorem nasączonym zmywaczem.

Jeżeli szczególnie nam się śpieszy lub nie potrafimy malować paznokci możemy wykorzystać nowinki kosmetyczne. „Paint Can” to lakier do paznokci w sprayu. Jak deklaruje producent paznokcie pomalujemy w 20 sekund. Oczywiście nie unikniemy zasprayowania sobie dłoni, ale wystarczy umyć je w ciepłej wodzie z mydłem. Produkt wejdzie do sprzedaży 12 listopada i początkowo będzie dostępny w dwóch kolorach: różowym i srebrnym. Jego cena to prawdopodobnie około 70 złotych.